- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Z mechaniką w Internet (film)

Pan Mirosław, mieszkaniec Biłgoraja, założył na YouTube kanał poświęcony mechanice samochodowej. A to po to, aby dzielić się wiedzą z internautami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wiek, w jakim biłgorajanin zdecydował się na publikacje swoich nagrań.

- Reklama -

 

Mieszkaniec Biłgoraja, mając ponad 60 lat i duże doświadczenie w branży mechanicznej, chcąc podzielić się swoją wiedzą, którą gromadził przez całe życie, postanowił nagrywać i montować filmy, które następnie zamieszczał w Internecie. W tym celu założył swój kanał na YouTube o nazwie: Mechanika i konstrukcje — Mirosław Siwiec.

– Pomysł na kanał zrodził się spontanicznie. Zawsze chciałem być nauczycielem zawodu mechanika, ale nie ukończyłem studiów w tym kierunku, więc nie mogłem nim zostać. Jednak ponad 40 lat pracy w zawodzie bardzo dużo mnie nauczyło i właśnie tę wiedzę chciałbym przekazać innym – mówi mechanik.

Kanał jest poświęcony mechanice samochodowej zarówno budowie, jak i naprawie oraz niektórych przeróbek działania mechanizmów. Jednym z ciekawszych tematów przedstawianych przez p. Mirosława są filmy dotyczące Fiata 126p. – Jako mały chłopiec lubiłem majsterkować. Mając nawet niewielką ilość narzędzi i materiału, potrafiłem już coś skonstruować – dodaje pan Mirosław.

- Reklama -

Mechanika jest pasją pana Mirosława od wielu lat, mimo że obecnie pracuje jako ślusarz, to z nią dorastał i to właśnie teraz nią chce się bezinteresownie podzielić z innymi.

– Do mechaniki nie tylko potrzebne jest wykształcenie i doświadczenie. Ważne jest myślenie i w dużej mierze wyobraźnia. Jest to klucz otwierający wszelkiego rodzaju drzwi do przeróżnych działań – podsumowuje Mirosław Siwiec.

Oprócz mechaniki pan Mirosław w swoich filmach przedstawia również sposoby na to, jak może ułatwić sobie życie każda gospodyni domowa. Przykładem jest wykonana przez niego balkonowa suszarka na pranie czy praktyczna suszarka ogrodowa. Film poniżej: 

Kanał pana Mirosława na You Tube obecnie liczy 357 subskrypcji, a łącznie jego filmy mają 16 tysięcy wyświetleń. Zachęcamy wszystkich czytelników do wejścia oraz obejrzenia kanału, a pasjonatów do skorzystania z ogromnej wiedzy i doświadczenia, jakie posiada w tym zakresie pan Mirosław. 

red. 

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Mario mówi

    Imponująca pasja. W każdym wieku można zacząć,jak widzę

  2. Fan mówi

    Rewelacyjny kanał

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.