- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Z liderem bez niespodzianki

Podopieczni Janusza Ćwikły spodziewanie ulegli faworyzowanej drużynie ASPR Zawadzkie, która przed meczem z MKS Biłgoraj miała na koncie 9 zwycięstw i 1 porażkę. 

Goście od początku spotkania narzucili swoje tempo i to oni dyktowali warunki wydarzeń na parkiecie. Szczypiorniści goście grali twardo w obronie i wyprowadzali szybkie kontrataki, które kończyli golami. Piłkarze ręczni MKS-u popełniali zbyt dużo prostych błędów, wykazując się również słabą skutecznością. W drugiej odsłonie gra gospodarzy uległa poprawie, ale ostatecznie to goście zanotowali zwycięstwo czternastoma bramkami 26:40. Kolejny mecz MKS Biłgoraj zagra na wyjeździe z SPR Grunwald Ruda Śląska.

MKS Biłgoraj – ASPR Zawadzkie 26:40 (12:19)

MKS: Blicharz, Kołacz, Bednarz – Samoszczuk 9, Maciocha 7, Solon 4, Kuszewski 3, Baryła 2, Popowicz 1.

Dobrze idzie natomiast naszym młodym szczypiornistom. Po eliminacyjnych turniejach w Puławach, Janowie Lubelskim i Zamościu biłgorajska drużyna zmagania w swojej grupie zakończyła na drugim miejscu, co dało awans do dalszej fazy rozgrywek i walkę o ćwierćfinały Mistrzostw Polski.  Dwa finałowe turnieje o awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski odbędą się 12 lub 13 marca w Puławach i 19 lub 20 marca w Lublinie. Przeciwnikami naszych zawodników będą Azoty I Puławy (zwycięzca naszej grupy), AZS UMCS Lublin III (zwycięzca drugiej grupy) i Łukovia Łuków (drugie miejsce w drugiej grupie). Do dalszej fazy rozgrywek awansują dwie najlepsze drużyny. 

Wyniki poszczególnych turniejów eliminacyjnych:

- Reklama -

Puławy 16.01.2016 r. 

MKS Biłgoraj – AZS UMCS Lublin I 28:7, MKS Biłgoraj – MKS Padwa Zamość I 27:14

Janów Lubelski 23.01.2016 r.

MKS Biłgoraj – Trójka Janów Lubelski 19:13, MKS Biłgoraj – KS Azoty Puławy I 17:19

Zamość 07.02.2016 r. 

MKS Biłgoraj – AZS UMCS Lublin I 29:7, MKS Biłgoraj – KS Azoty Puławy II 31:8

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.