- Reklama -

- Reklama -

Z licznymi poparzeniami trafił do szpitala

22 marca br. w Bukowinie (gm. Biszcza) doszło do pożaru suchych traw oraz drewna opałowego. Niestety, wskutek tego zdarzenia jedna osoba z licznymi oparzeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

- Reklama -

Kolejna osoba została poszkodowana w wyniku pożaru traw. Wiosenne prace porządkowe swojej posesji zakończyły się poparzeniem ciała 87-latka. Pożar traw na szczęście sprawnie ugasili strażacy. Wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności zdarzenia zajmą się śledczy.

Poprzednio z powodu zaprószenia ognia jedna osoba straciła życie. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Znaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny (kliknij tutaj).

We wtorkowych działaniach gaśniczych brały udział 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz 3 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnej (Bukowina, Biszcza I oraz Gózd Lipiński).

- Reklama -

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju o godzinie 16.10. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane siły i środki. Niestety, jedna osoba została poszkodowana, w wyniku odniesionych poparzeń ciała została przetransportowana do szpitala – informuje mł. bryg. Albert Kloc, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Tego dnia OSP w Biszczy I we wcześniejszych godzinach również uczestniczyła w innym pożarze traw na terenie swojej miejscowości.

Służby apelują o rozwagę i rozsadek jednocześnie przypominając, że wypalanie traw stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia – nie bagatelizujmy istniejących przepisów. Unoszący się dym może również spowodować zagrożenie na drodze, wynikające z nagłego ograniczenia widoczności uczestnikom ruchu.

fot. OSP Biszcza I

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.