- Reklama -

Z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze

W związku z ogólnopolską akcją „Bezpieczna droga do szkoły” st.sierż. Monika Sałaban odwiedziła przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 z terenu naszego miasta i gminy. Sierżant wyjaśniła dzieciom jak ważne jest to aby podróżowały one w bezpiecznych fotelikach, jak zachowywać się w stosunku do osób nieznajomych oraz jak reagować w przypadku gdyby zostały zaatakowane przez agresywne zwierzę.

W związku z ogólnopolską akcją „Bezpieczna droga do szkoły” st.sierż. Monika Sałaban odwiedziła przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 z terenu naszego miasta i gminy. Policjantka rozmawiała z dziećmi na tematy związane z bezpieczeństwem na drodze.

- Reklama -

Podczas spotkań opowiedziała dzieciom między innymi o zagrożeniach na jakie mogą one natrafić podczas codziennej drogi do przedszkola, szkoły i domu. Pokazała dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, tłumaczyła jak ważne są elementy odblaskowe szczególnie na terenach wiejskich gdzie nie ma chodników.

Sierżant wyjaśniła dzieciom jak ważne jest to aby podróżowały one w bezpiecznych fotelikach, jak zachowywać się w stosunku do osób nieznajomych oraz jak reagować w przypadku gdyby zostały zaatakowane przez agresywne zwierzę. Na koniec funkcjonariuszka pokazała dzieciom wyposażenie każdego policjanta w służbie tj. czapkę, kamizelkę odblaskową, tarczę do zatrzymywania pojazdów, pałkę i kajdanki służbowe.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.