- Reklama -

- Reklama -

Z Biłgoraja na tor Formuły 1. Relacja na żywo w telewizji

Pochodzący z Tereszpola, ale związany z Biłgorajem kierowca wyścigowy Karol Kręt rozpoczyna dziś nowy sezon. Nowa klasa wyścigów, nowy team i nowy samochód. Sporo tych nowości. Do tego słynny tor Formuły 1, czyli włoska Imola: - Wiem, że w tym roku podia będą poza zasięgiem, ale chcę się uczyć od najlepszych, by jak najszybciej wejść na wyższy poziom - komentuje Karol. Kwalifikacje sobotniego wyścigu już o godzinie 9:05, a relacja z samej rywalizacji, na żywo w telewizji Viaplay od 16:30.

- Reklama -

Nowa seria to Porsche Carrera Cup Deutschland. Można powiedzieć, że jest prawie na równi z najbardziej elitarną serią, Porsche Super Cup która ma wspólne weekendy wyścigowe z Formułą 1. Większość zawodników z pierwszej dziesiątki Super Cup ściga się rowniez w Carrera Cup:

– Przez długi czas wahaliśmy się, w którym zespole będziemy jeździć. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zespół BONK Motorsport. Wybraliśmy go ze względu na ich podejście do młodych kierowców. Bardzo mocno angażują się w naukę nowicjuszy, którym ja tez teraz będę. Było to dobrze widoczne w poprzednim sezonie 2023, zwłaszcza po wynikach mojego tegorocznego kolegi z zespołu Theo Overhousa. Theo będący debiutantem, w tamtym roku postawił również na naukę. Zespół BONK Motorsport świetnie sobie poradził, a potwierdzają to wyniki Theo, który już pod koniec sezonu z BONK Motorsport jeździł bardzo podobnym tempem lub nawet szybciej od Bastiana Buusa, mistrza Super Cup 2023 oraz oficjalnego kierowcy Porsche. Mimo zmiany zespołu nadal mam bardzo dobre relacje z całym zespołem Forch Racin, w którym jeździłem dwa sezony i jestem im wdzięczny za wszystko co dla mnie zrobili. To były piękne chwile, jak wspólnie przeżywaliśmy moje zwycięstwa i zdobycie tytułu Mistrza Porsche Sports Cup. Kto wie, może kiedyś znów będziemy wspólnie walczyć o zwycięstwa? – tłumaczy Karol Kręt.

urząd MArszałkowski projekt

Debiut biłgorajanina w nowym sezonie już dziś na torze Imola, gdzie wystartuje wspólnie z WEC, czyli mistrzostwami świata wyścigów długodystansowych, w których w tym roku startuje także Robert Kubica. Plan na ten rok to jak zawsze zdobywanie doświadczenia i ciągła nauka.

Nowy samochód Karola Kręta

Zmiana w samochodzie (brak ABS) wymagać będzie delikatnej modyfikacji stylu jazdy:

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

– Dotychczas starałem się minimalizować jego użycie, nawet kosztem straty w porównaniu do rywali, którzy korzystali z tego systemu w pełni. Wiedziałem jednak, że taka strategia pomoże mi w przyszłości. Wiem, że co roku podkreślam znaczenie nauki, ale w sporcie takim jak ten, ciągłe doskonalenie jest kluczowe. Nawet oglądając moje nagrania z początku sezonu 2023, widzę ile błędów popełniałem. Dlatego cały czas dążę do poprawy i staram się znaleźć nawet najmniejsze błędy, aby uniknąć ich w przyszłość – wyjaśnia kierowca z Ziemi Biłgorajskiej.

Cel na ten sezon to regularne plasowanie się w pierwszej piętnastce (startuje 38 zawodników):

– Jak już wspominałem jestem nowicjuszem w tych wyścigach, więc ten cel będzie trudny do osiągnięcia, przynajmniej w pierwszej połowie sezonu. Ale będę się bardzo starał. A w kolejnym sezonie, jak już poznam nowe tory, na których jeszcze nie jeździłem i nowy samochód, to spróbuję powalczyć o mistrzostwo – mówi Nowej Gazecie Biłgorajskiej, Karol Kręt.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.