- Reklama -

- Reklama -

Z Biłgoraja do Medjugorje

Parafia Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, zachęca do udziału w pielgrzymce do Medjugorje (Bośnia i Hercegowina). Wyjazd jest planowany w dniach 10-17 lipca. Więcej informacji poniżej, oraz u księdza Mateusza. - Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii lub u ks. Mateusza - zachęcają organizatorzy.

- Reklama -

W 1981 roku, kiedy rozpoczęły się objawienia Matki Bożej, życie parafii zmieniło się. Matka Boża oprócz sześciorga wizjonerów wybrała całą parafię i pielgrzymów na swoich współpracowników. Szczególnie było to widoczne w orędziu, w którym powiedziała:«Wybrałam tę parafię w szczególny sposób i pragnę ją prowadzić» ( 1.3.1984 ).

24 czerwca 1981 roku około godz. 18 sześcioro młodych ludzi: Ivanka Ivanković, Mirjana Dragićević, Vicka Ivanković, Ivan Dragićević, Ivan Ivanković i Milka Pavlović, zobaczyło na wzgórzu Crnica, kilkaset metrów ponad miejscem zwanym Podbrdo młodą niewiastę z dzieckiem na ręku, która ręką dawała im znak, aby się do Niej zbliżyli. Zaskoczeni i przestraszeni nie podeszli.

Dzięki objawieniom Matki Bożej Medziugorje ze zwykłej wiejskiej parafii przemieniło się w miejsce, gdzie gromadzą się tłumy pielgrzymów z całego świata ( w pierwszych dwudziestu latach ponad 20 milionów ) i przez to w jedno z największych światowych centrów modlitwy porównywalnych z Lourdes i Fatimą. Niezliczone świadectwa pielgrzymów mówią o tym, że właśnie w tym miejscu odnaleźli wiarę i pokój.

 

 

fot. Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gromadzie

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.