- Reklama -

- Reklama -

Z Biłgoraja do Medjugorje (zdjęcia)

Z parkingu przy sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju dwa autokary pielgrzymów wyruszyły do Medjugorie. Odwiedzili już Bośnię i Hercegowinę, jechali przez Słowację, Węgry i Chorwację. Do Medjugorie przyjechali w poniedziałek w godzinach porannych. Dlaczego w ogóle pielgrzymują?

- Reklama -

– Jadę ponieważ mam wiele intencji w sercu. Przed wyjazdem wiele osób dzwoniło, nie wiedząc o tym, że jadę, i powierzało swoje trudne sprawy życiowe. Pragnę wszystkie te intencje tam zawieźć i te trudne sprawy powierzyć Matce Bożej. Jadę tam po raz pierwszy, ale po adoracji Najświętszego Sakramentu w monstrancji „Królowa Pokoju” z Medjugorie poczułem ogromną potrzebę wyjazdu do tego szczególnego miejsca – mówi ks. Łukasz Duda, wikariusz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

– Ks. Mateusz powiedział kiedyś takie zdanie: Jeśli się zapisałeś na tę pielgrzymkę, to znaczy, że matka Boża cię tam zaprasza. I czuję to, że Matka Boża mnie tam zaprasza. Ufam, że jest to prezent od Pana Boga, bo tak naprawdę jest to prezent na moje pięćdziesiąte urodziny od przyjaciół, od wspólnoty. Marzyłam o tym, żeby pojechać do Medjugorie, a że Pan Bóg jest fantastyczny i spełnia marzenia, więc spełniam marzenie i jadę. A co Pan Bóg dla mnie tam przygotował? Zobaczymy – mówi nam Maria.

toyota Yaris

Do Biłgoraja pielgrzymi powrócą 17 lipca w godzinach południowych.

Więcej informacji z naszych parafii, w specjalnym dodatku kościelnym „Nowej Gazety Biłgorajskiej”. Zachęcamy parafie i wspólnoty działające w powiecie biłgorajskim do kontaktu: nowa@gazetabilgoraj.pl.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.