- Reklama -

Złóż wniosek 500+ do końca sierpnia

W województwie lubelskim do tej pory wniosek o 500+ złożyło 63 tysiące osób, co stanowi ok. 43% osób uprawnionych. Zostało jeszcze kilka dni sierpnia, dlatego warto się spieszyć. Złożenie wniosku przed 31 sierpnia gwarantuje przyznanie i wypłatę świadczenia za październik do 31 października. Istnieje możliwość złożenia dokumentów po 31 sierpnia, ale wówczas osoby, które to zrobią w miesiącu wrześniu środki otrzymają do końca listopada. Osoby, które złożą je w październiku otrzymają świadczenie do 31 grudnia. Należy podkreślić, że do końca października nie następuje utrata miesiąca rozliczeniowego, a świadczenie zostanie wypłacone z wyrównaniem.

- Reklama -

A teraz trochę statystyki. W ramach przyznanych świadczeń wychowawczych w województwie lubelskim, na podstawie złożonego przez jednostki zapotrzebowania, dotychczas do rodzin przekazano środki w łącznej wysokości około 1,9 miliarda złotych. Przy czym, od stycznia 2017 r. do lipca 2017 r. przekazano łącznie 857 tys.  zł. Ponad 241 tysięcy dzieci jest objętych programem. Świadczenia na pierwsze dziecko trafiło do ponad 100 tysięcy rodzin. W programie uczestniczy ogółem 152 520 rodzin. Liczba wniosków o świadczenie wychowawcze złożonych na nowy okres świadczeniowy na terenie województwa lubelskiego wyniosła 63 tysiące. Wciąż dominują tradycyjne wnioski papierowe. Tylko około 20% rodzin zdecydowała się na złożenie wniosku w formie elektronicznej.

Warto też wiedzieć, że od 20 lipca 2017 r. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim działa infolinia dla wszystkich osób zainteresowanych programem "Rodzina 500+". Infolinia jest aktywna od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-14.00 pod numerem tel. 81 74 24 240. Informacji udzielają pracownicy Wydziału Polityki Społecznej LUW w Lublinie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.