Zła passa przerwana! Zwycięstwo Łady w Żmudzi

Po trzech porażkach z rzędu piłkarze Łady zagrali w minioną sobotę, 24 września, o przełamanie. Ich przeciwnikiem na stadionie w Żmudzi była zajmująca 11. miejsce w tabeli IV ligi miejscowa Victoria. Piłkarze gospodarzy wygrali ostatnie dwa swoje mecze i chcieli podtrzymać dobrą formę.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Victorii, która od początku narzuciła swój styl gry i dominowała na murawie. Najpierw w 3. minucie meczu do siatki trafił Dominik Struk, a następnie w 20. minucie na 2:0 podwyższył Mateusz Misztal. Biłgorajscy zawodnicy otrząsnęli się z tego szoku i w 23. minucie zdobyli kontaktową bramkę autorstwa Damiana Rataja. Gol dodał skrzydeł podopiecznym trenera Ireneusza Zarczuka. Jeszcze przed przerwą „biało-niebiescy” stworzyli sobie doskonałą okazję na kolejną bramkę. Niestety, strzał Arkadiusza Czoka trafił w słupek.

Po przerwie z większym animuszem zaatakowali biłgorajanie i w 48. minucie dopięli swego. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Janusza Biruta Patryk Dorosz strzałem głową zamienił na bramkę. Rozstrzygający o losach meczu gol padł dziesięć minut przed końcem rywalizacji. Dariusz Kuliński ładnie zakręcił obrońcą i dośrodkował w pole karne, a tam do piłki dopadł Piotr Mazurek i strzelił zwycięską bramkę. – Pierwsze minuty nie zwiastowały tego, co się wydarzy. Zagraliśmy bardzo słabo, czego konsekwencją były stracone bramki. Kontaktowy gol dodał nam skrzydeł. Po przerwie dominowaliśmy, mieliśmy więcej sytuacji. Na pochwałę zasługuje również nasz bramkarz Łukasz Szawara, który wybronił w sytuacji sam na sam. Myślę, że w pełni zasłużyliśmy na tę wygraną powiedział po meczu trener Łady Ireneusz Zarczuk.

Kolejne mecze Łada zagra u siebie. Już w najbliższą środę (28 września) z Tomasovią Tomaszów Lubelski w ramach 1/2 Pucharu Polski na szczeblu ZOZPN. Natomiast w rozgrywkach ligowych biłgorajanie zagrają z Unią Hrubieszów (2 października). Oba mecze odbędą się bez udziału publiczności, to kara za odpalanie przez kibiców rac podczas ligowego meczu Łady z Chełmianką Chełm.

Victoria Żmudź Łada 1945 Biłgoraj 2:3 (2:1)

Bramki: Struk 3, Misztal 20 – Rataj 23, Dorosz 48, Mazurek 80.

Victoria: Łopąg – Brodalski, Rzążewski, Pawelec, Sawa (82 Muszyński), Kasprzycki (61 Grądzki), Struk, Paskiv, Misztal, Zieliński, Tywoniuk.

Łada: Szawara – Mielniczek, Czarniecki, Mazurek, Kuliński (85 Myszak), Rataj, Birut, Chmura (70 Konopka), Czok (39 Bielak), Dorosz, Pyda.