- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

XXX Mikołajkowy Turniej Dzieci w Karate Tradycyjnym (audio)

Ponad 300 młodych karateków wystartowało w sobotnim mikołajkowym turnieju. Wydarzenie odbyło się już po raz 30. Tym razem w nowo wyremontowanej hali sportowej przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

- Reklama -

– Głównym organizatorem dzisiejszego jubileuszowego, bo już trzydziestego turnieju jest Klub Karate Tradycyjnego Biłgoraj wraz z Polskim i Lubelskim Związkiem Karate Tradycyjnego. Jest to impreza o zasięgu ogólnokrajowym, mamy zawodników z Lubelszczyzny, ale nie tylko, bo są również dzieci z woj. mazowieckiego. W sumie udział bierze dziś 300 dzieci z 8 klubów – mówi Tomasz Grabias, prezes Klubu Karate Tradycyjnego w Biłgoraju.

urząd MArszałkowski projekt

Dzieci biorące udział w turnieju rywalizowały w konkurencjach w kilku kategoriach wiekowych. Najmłodsi karatecy mieli nawet 4 lata. Dla nich przewidziana była konkurencja KIHON oraz gimnastyczne konkursy sprawnościowe, natomiast starsi rywalizowali w KATA i KUMITE.

Dla wszystkich dzieci przewidziano upominki od gościa specjalnego czyli mikołaja. Za miejsca na podium uczestnicy otrzymali medale, a najlepsi puchary.

Dzieci, które są na etapie rozpoczynającym swoją przygodę, otrzymały medale i dyplomy za udział w turnieju.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Biłgoraj jest kolebką karate tradycyjnego na Lubelszczyźnie, ponieważ to właśnie tutaj odbył się pierwszy Mikołajkowy Turniej w Karate w Polsce i stąd rozpowszechniła się ta tradycja zarówno w naszym kraju, jak i w Europie – podkreśla Barbara Marciniak z Lubelskiego Związku Karate Tradycyjnego.

Barbara Marciniak, Lubelski Związek Karate Tradycyjnego (nagranie audio)

Wydarzenie odbyło się pod patronatem: Poseł na Sejm RP Beaty Strzałki, starosty biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa, burmistrza miasta Biłgoraja Janusza Rosłana oraz wójta gminy Biłgoraj Wiesława Różyńskiego.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.