- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

XXVIII Festiwal Kultury Ekologicznej w Józefowie

W niedzielę odbył się już XXVIII Festiwal Kultury Ekologicznej w Józefowie. Nie zabrakło konkursów, koncertów oraz zbiórki surowców wtórnych.

7 sierpnia w Józefowie rozpoczął się XXVIII Festiwal Kultury Ekologicznej. Pierwszym punktem festiwalu był konkurs piosenki. Po wysłuchaniu 6 wykonawców jury konkursu, w skład którego weszli Jan Poprawa, Jan Kondrak oraz Tomasz Momot, postanowiło przyznać pierwsze miejsce oraz nominację do 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie zespołowi Cztery Pory Miłowania z Choczewa, drugie miejsce zespołowi Eclectic Music z Chełma oraz wyróżnienie za potencjał twórczy Patrycji Wilgos z Białopola i wyróżnienie za umiejętności muzyczne Kamilowi Szymańskiemu z Grabowicy. Kolejnym wydarzeniem imprezy był koncert Michała Pastuszaka i Bard Band’u. Gwiazdą wieczoru był zespół Joryj Kłoc ze Lwowa.

- Reklama -

Drugi dzień rozpoczął koncert laureatów konkursu piosenki. Następnie na scenie zaprezentował się Kabaret Szara Eminencja z Werbkowic. Wystąpili też Wójtowianie z Krasnobrodu, Kapela Rzemyki z Józefowa oraz Kapela Szczebrzeska. Ze swoim programem przyjechała również Łukowa na folkowo. Ostatnimi punktami festiwalu był występ zespołu Bimber Boys z Chełma oraz koncert gwiazdy festiwalu Lubelska Federacja Bardów.

Podczas festiwalu odbywała się akcja „Zasadzamy się na śmieci”, organizowana przez MOK w Józefowie, Nadleśnictwo Józefów oraz Spółdzielczy Zakład Gospodarczy w Józefowie, w ramach której w zamian za określoną ilość surowców wtórnych można było otrzymać sadzonki drzew.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. agnieszka mówi

    Świetne wydarzenie w Józefowie! Gratulacje dla organizatorów! W tym roku na naprawdę wysokim poziomie, a przede wszystkim bez discopolowych zespołów, które przy okazji imprez na Roztoczu, mamy prawie na każdej scenie!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.