XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej (WYNIKI)

8 listopada w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury miała miejsce XXIV edycja Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Legionowej, połączona z obchodami 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury i Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, a także Rejonowy Komitet Obywatelski Ziemi Biłgorajskiej.

Głównymi cele festiwalu to:

  • propagowanie patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży
  • rozwijanie wrażliwości inspirowanej historią i sztuką
  • stworzenie możliwości powszechnego udziału dzieci i młodzieży w festiwalowych prezentacjach
  • edukacja patriotyczna

Chętnych do udziału nie zabrakło, a dzieci i młodzież rywalizowała w trzech kategoriach wiekowych.

Wykonania oceniała komisja konkursowa w składzie: Sławomir Niemiec, Jerzy Odrzywolski, ks. Piotr Spyra oraz Monika Proć-Gleń.

W kategorii klasy I-IV szkoły podstawowej tytuł laureata otrzymali:

  • Lena Tylus, Publiczna Szkoła Podstawowa w Janowie Lubelskim
  • „Magdalenki” – Magdalena Kołpa i Magdalena Węgrzyn, Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej
  • Zespół Wokalny, Prywatna Szkoła Podstawowa w Biłgoraju
  • Patrycja Wołoszyn, Szkoła Podstawowa im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Bukowej
  • Łucja Podpora, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

W kategorii klasy V-VIII szkoły podstawowej tytuł laureata otrzymali:

  • Aleksandra Skrzypczuk, Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim
  • Zespół Wokalny „Melodyjki”, Szkoła Podstawowa w Werbkowicach
  • Martyna Drożdżak, Szkoła Podstawowa w Werbkowicach
  • Zuzanna Płecha, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
  • Laura Rapa, Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej
  • Pola Wasąg, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
  • Jakub Trybalski, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
  • Zespół wokalny klasy V, Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie

W kategorii szkoły średnie tytuł laureata otrzymali:

  • Diana Kotuła, Biłgorajskie Centrum Kultury
  • Julia Kaczor, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju
  • Aleksandra Kruk Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju
  • Gabriela Pawłowska i Jakub Zapora, Technikum Leśne w Biłgoraju
  • Daria Podpora, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
  • Karolina Brzozowska
  • Magdalena Sokołowska, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

 

Wszyscy uczestnicy: 

Kategoria wiekowa KLASY I – IV Szkoły Podstawowej
1. Julia Wach, Prywatna Szkoła Podstawowa w Biłgoraju, n. Justyna Wąsala-Gura „Wojenko wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż”
2. Milena Jargieło, Szkoła Podstawowa im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Bukowej, n. Małgorzata Małysza „Dzis idę walczyć, mamo”, „Gdy w noc wrześniową”
3. „Magdalenki” – Magdalena Kołpa i Magdalena Węgrzyn, Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej, n. Alicja Chołyst, „Co to jest niepodległość”, „Nasza ojczyzna”
4. Dzieciaki Śpiewaki, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n. Korneli Rudy, „Sanitariuszka Małgorzatka”, „Gdy w noc wrześniową”
5. Nina i Iga Ćwikła, Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej, n. Alicja Chołyst
„Piosenka małego patrioty”, „Nasza ojczyzna”
6. Amelia Dybiak i Mikołaj Oszajca, Prywatna Szkoła Podstawowa w Biłgoraju, n. Justyna Wąsala-Gura
„Co to jest niepodległość”, „Rozkwitały paki białych róż”
7. Trio „Iskierki”, Szkoła Podstawowa w Turobinie, n. Andrzej Snopek „Katechizm polskiego dziecka”, „Pałacyk Micha”
8. Zespół Wokalny, Prywatna Szkoła Podstawowa w Biłgoraju, n. Marzena Luchowska, „Dziś idę walczyć, mamo”, „Rozkwitały pąki białych róż”
9. Julia Kołodziej, Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie, n. Ewa Jastrzębska „Niepodległa niepokorna”, „Na strażnicy”
10. Filip Bednarz, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n. Kornelia Rudy „Pałacyk Micha”, „Czerwone maki na Monte Ciasno”
11. Lena Tylus, Publiczna Szkoła Podstawowa w Janowie Lubelskim, n. Anna Kwiecień „Ojczyzno ma”, „Warszawo ma”
12. Nela Rapa, Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej,n. Alicja Chołyst
„Mówię o tobie dobrze”, „Piosenka o Wojtku”
13. Julia Sawa, Szkoła Podstawowa w Starym Bidaczowie, n. Barbara Piestrzeniewicz „Biały krzyż”, „Ojczyzno ma”
14. Łucja Podpora, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n. Kornelia Rudy „Czy wojna jest dla dziewczyn”, „Wojenko, wojenko”
15. Natalia Hołyst, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dereźni, n. Anna Rębacz
„Sanitariuszka Małgorzatka”, „Rozkwitały pąki białych róż”
16. Karina Kowalska, Studio Voice&Music, n. Joanna Przekocińska „Miasto 44”, „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”
17. Nadia Gura, Prywatna Szkoła Podstawowa w Biłgoraju, n. Justyna Wąsala-Gura, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Ojczyzno ma”
18. Milena Jaskowska, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dereźni, n. Anna Rębacz, „Warszawo ma”, „Gdy w noc wrześniową”
19. Wiktor Sikora, „Jedenasty listopada”, „Ojczyzno ma”
20. Patrycja Wołoszyn, Szkoła Podstawowa im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Bukowej, n. Małgorzata Słowik
„Serce w plecaku”, „Rozkwitały paki białych róż”
21. Katarzyna Grabias, Szkoła Podstawowa w Karczowie, n. Barbara Oleszczak, „Ojczyzno ma”, „Jak długo w sercach naszych”
22. Gabriela Zając, n. Ewelina Zając, „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”, „Deszcz jesienny”
23. Dziecięca Grupa wokalna – „Klasa III”, Szkoła Podstawowa w Dąbrowscy, n. Ingrida Sokołowska
„Pałacyk micha”, „Rozkwitały pąki białych róż”
24. Dziecięcy Zespół Wokalny, Tarnogrodzki Ośrodek Kultury, n. Grażyna Barcicka
„Dziś idę walczyć, mamo”, „Taki kraj”

 

Kategoria wiekowa KLASY V – VIII Szkoły Podstawowej
1. Zespół wokalny klasy V, Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny
w Aleksandrowie, n. Ewa Jastrzębska
„Uwierz, Polsko”, „Dziś idę walczyć, mamo”
2. Julia Grochowicz, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n. Kornelia Rudy
„Serce w plecaku”, „Deszcz jesienny, deszcz”
3. Wiktoria Grela, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu, n. Katarzyna Wójtowicz- Borodziak „Flaga”, „Piechota”
4. Daniela Mbas, n. Magdalena Stopa „Dziś idę walczyć, mamo”, „Myślimy o Polsce”
5. Laura Rapa, Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej,n. Alicja Chołyst
„Taki kraj”, „Dziewczyna z granatem”
6. Chórek szkolny „Stefek”, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim, n. Dorota Mazurek, „Rozkwitały paki białych róż”, „Przybyli ułani”
7. Zespół Wokalny, Szkoła Podstawowa w Bidaczowie Starym, n. Barbara Oleszczak
„Uwierz, Polsko”, „Niepodległa niepokorna”
8. Gaia Koza, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju,n. Kornelia Rudy, „Dziewczyna z granatem”„Warszawo ma”
9. Oliwie Sikora „Mury”, „Taki kraj”
10. Pola Wasąg, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n. Kornelia Rudy
„Warszawo ma”, „Deszcz jesienny, deszcz”
11. Martyna Drożdżak, Szkoła Podstawowa w Werbkowicach, n. Anna Czarnecka
„Biały krzyż”, „Legiony”
12. Ewa Larwa, Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju, n. Mariola Napora
„Deszcz jesienny, deszcz”, „Rozkwitały pąki białych róż”
13. Jakub Trybalski, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n. Kornelia Rudy
„Taki kraj”, „Biały krzyż”
14. Wiktoria Tucka, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n. Kornelia Rudy
„Dziś idę walczyć, mamo”, „Deszcz jesienny, deszcz”
15. Aleksandra Skrzypczuk, Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim,
n. Małgorzata Giska
„Szwole żerowie”, „Modlitwa dziewczyńska”
16. Wiktoria Watrak, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n. Kornelia Rudy
„Dziewczyna z granatem”, „Miasto”
17. Natalia Gałka, Szkoła Podstawowa w Woli Różaneckiej, n. Ewa Marczak „Niepodległa, niepokorna”, „Ojczyzna”
18. Maciej Bukarewicz, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n. Kornelia Rudy
„Ojczyzno ma”, „Nim wstanie dzień”
19. Julia Michalewska, Szkoła Podstawowa w Werbkowicach, n. Anna Czarnecka „Ojczyzna”, „Taki kraj”
20. Zuzanna Płecha, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n. Kornelia Rudy
„Jedenasty listopada”, „Deszcz jesienny, deszcz”
21. Zespół Wokalny „Melodyjki”, Szkoła Podstawowa w Werbkowicach,
n. Anna Czarnecka „Uwierz, Polsko”, „Dziś idę walczyć, mamo”

Kategoria wiekowa Szkoły Średnie
1. RCEZ Band, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju,n. Marcin Łukaszczyk „Noc”, „Za wolność”
2. Zespół wokalny Dicantare Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamojskiego w Zespole Szkół w Turbinie, n. Andrzej Snopek „Przysięga”, „Uwierz, Polsko”
3. Katarzyna Wróblewska, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n. Kornelia Rudy „Miasto”, „Dziewczyna z granatem”
4. Kinga Marzec, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, n. Paweł Jaszek „Biały Krzyż”
5. Julia Kaczor, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju
„Dziwny jest ten świat”, „My, pierwsza brygada”
6. Aleksandra Sobaszek, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n. Kornelia Rudy
„Taki Kraj”
7. Karolina Monastyrska, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n. Kornelia Rudy
„Miejcie nadzieję”, „Kolęda warszawska 1939”
8. Martyna Cios, I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju, n. Katarzyna Oliwa
„Ojczyzna”, „Mury”
9. Karolina Brzozowska „Marsz Sybiraków”, „Taki kraj”
10. Daria Podpora, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n. Kornelia Rudy
„Cisza – modlitwa katyńska”, „Biały krzyż”
11. Julia Liwak, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n. Kornelia Rudy „Ostatnia kula”
12. Natalia Szkałuba, Dom Kultury LSM w Lublinie, n. Magdalena Stopa „Orzeł biały”, „Biały krzyż”
13. Aleksandra Kruk Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, n. Paweł Jaszek
„Cisza – modlitwa katyńska”
14. Aleksandra Pogudz „Uwierz, Polsko”, „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”
15. Karolina Woźnica, Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamojskiego w Zespole Szkółw Turbinie, n. Andrzej Snopek „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, „Jest takie miejsce”
16. Alicja Blicharz, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n. Kornelia Rudy, „Taki kraj”, „Miasto”
17. Sofia Panasenko, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju,n. Paweł Jaszek
„Ojczyzno ma”
18. Jakub Nizio, I Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju, n. Alina Dzido „Bo zawsze przecież”
19. Diana Kotuła, Biłgorajskie Centrum kultury
20. Gabriela Pawłowska i Jakub Zapora, Technikum Leśne w Biłgoraju, n. Mariola Napora
„Tam na błoniu błyszczy kwiecie”, „Piechota”
21. Magdalena Sokołowska, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n. Kornelia Rudy
„Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, „Warszawo ma”
22. Wiktoria Kiełboń i Kacper Waliwander
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, n. Paweł Jaszek
„Uwierz, Polsko”, „Rozkwitały paki białych róż”
23. Wojciech Anasiak i Dominik Rożek, Technikum Leśne w Biłgoraju, n. Mariola Napora
„Nim wstanie dzień”, „Deszcz Jesienny”

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.