- Reklama -

XXI rocznica nadania Samorządowej Szkole Podstawowej w Goździe Lipińskim imienia Jana Pawła II

23 października 2018 r. Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim uczciła swojego patrona Świętego Jana Pawła II.

To już 21 lat upłynęło od chwili nadania szkole tak zaszczytnego imienia wielkiego Polaka. Świętowanie rozpoczęło się Eucharystią, którą sprawował proboszcz parafii pw. świętego Jana Chrzciciela w Potoku Górnym ks. Stanisław Zarosa. We Mszy św. uczestniczyli zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice. W czasie nabożeństwa padło wiele ciepłych i serdecznych słów skierowanych do zgromadzonych, a szczególnie do uczniów, rodziców i nauczycieli. Po Eucharystii wszyscy udali się do budynku szkoły, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Głos zabrała dyrektor Bożena Pieczonka, która przywitała gości i podkreślała, że szkoła otrzymała tak zaszczytne imię oraz to, że spotkanie odbywa się w roku jubileuszu 40-lecia obrania Polaka na Stolicę Piotrową i w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Następnie uczniowie kl. IV-VIII częścią artystyczną upamiętnili swojego patrona. Łzy w oczach oraz gromkie i długie brawa świadczyły o tym, że występ wywarł ogromne wrażenie.

Po części artystycznej odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II. Udział wzięły po 2 drużyny z Samorządowego Zespołu Szkolnego im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy oraz Szkoły Podstawowej w Bukowinie, a także uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim. Uczestnicy konkursu mogli wykazać się wiedzą na temat życia i działalności Papieża Polaka.

- Reklama -

Ten dzień był również bardzo ważny dla pierwszaków, ponieważ odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści składali ślubowanie na sztandar szkoły, że będą dobrymi Polakami i będą dbali o dobre imię swojej klasy i szkoły, a ich wzorem będzie Patron Święty Jan Paweł II. Dzień ten upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

A. G.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.