XX Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

Po raz kolejny Tarnogród gościł małych i młodych aktorów z powiatu biłgorajskiego, którzy prezentowali swoje umiejętności podczas XX Powiatowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych.

W imprezie uczestniczyło 14 grup teatralnych. Inscenizacje oceniała Rada Konsultantów w składzie: Henryk Kowalczyk – główny inspektor teatralny WOK w Lublinie, Maryla Olejko – kierownik Artystyczny Biłgorajskiego Centrum Kultury w Biłgoraju i Andrzej Mazurek – aktor Teatru i Piosenki i Poezji BCK. Najlepsze prezentacje zostały wytypowane przez jury konkursu do występu na Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych, który odbędzie się w maju w Lublinie.

Powiat biłgorajski będą reprezentowały następujące zespoły:

Teatrzyk ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy ze spektaklem Był sobie człowiek (instruktor: Ingrida Sokołowska)

Teatrzyk ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej ze spektaklem Kopciuszek (instruktor: Alicja Chołyst)

Teatrzyk ze Szkoły Podstawowej w Gromadzie – Akademija – (instruktor: Małgorzata Procner)

Teatrzyk ze Szkoły Podstawowej w Smólsku – Królowa śniegu – (instruktor: Halina Pintal, Iwona Paluch)

Teatrzyk Szkolny ze Szkoły Podstawowej w Korytkowie Dużym – Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa(instruktor zespołu: Julia Adamek)

Przegląd został zorganizowany przez Tarnogrodzki Ośrodek Kultury, Towarzystwo Kultury Teatralnej Ziemi Lubelskiej, Tarnogrodzkie Towarzystwo Regionalne, przy pomocy finansowej Starostwa Powiatowego i Burmistrza Tarnogrodu.

TOK Tarnogród

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.