XV Turniej Wsi „Czar Par” (galeria)

W niedzielę do Okrągłego zawitało niezwykłe towarzystwo. Przybyli Piękna i Bestia, Shrek i Fiona, Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków, Kopciuszek z Księciem, Pszczółka Maja z Guciem oraz wiele innych barwnych postaci. Wyobraźnia mieszkańców gminy Biłgoraj nie miała granic. Było barwnie, z rozmachem i na wesoło. Tak właśnie 2 czerwca wyglądała parada siedmiu sołectw gminy Biłgoraj podczas XV Turnieju Wsi w Okrągłem.

Tegoroczny Turniej Wsi odbywał się pod hasłem „Czar Par”. Stąd też na boisku w Okrągłem gościły znane postacie z filmów, bajek i literatury. Przeważały oczywiście te najsympatyczniejsze bajkowe, ale przybyli też górale ze znanym zbójnikiem Janosikiem i jego ukochaną Maryną oraz Zosia z Panem Tadeuszem.

W turnieju zaprezentowało się 7 sołectw: Ciosmy, Dąbrowica, Dereźnia Solska, Dereźnia Zagrody, Gromada, Korczów i Okrągłe. Drużyny rywalizowały o prymat najlepszego sołectwa w dziedzinie kulinariów i w konkurencjach turniejowych. Najlepiej wypadli w tym roku mieszkańcy Korczowa, wygrywając nagrodę główną turnieju i mieszkańcy Ciosmów, których stoisko kulinarne zdobyło najwięcej punktów komisji.

Na konkurencje turniejowe składały się prezentacje artystyczne, czyli parada drużyn, pokaz tańca, scenka rodzajowa i konkurs plastyczny dla dzieci oraz konkurencje sprawnościowe na torach. W punktacji ogólnej na podium tuż po Korczowie ulokowała się Dąbrowica, a trzecią nagrodę turnieju wywalczyła Gromada. W konkursie kulinarnym obok Ciosmów na drugim miejscu uplasowała się Gromada, a dwie równorzędne trzecie nagrody przypadły Dereźni Zagrody i mieszkańcom Korczowa.

W ramach Turnieju Wsi zorganizowana została akcja charytatywna dla Mateuszka w postaci licytacji przedmiotów, kiermaszu ciast, działanie „przytul misia” i zbierania datków do puszek przez wolontariuszy Caritas. W akcję zaangażowali się głównie mieszkańcy Korczowa, natomiast pozostali uczestnicy imprezy wykazali się wielkim sercem, nie szczędząc pieniędzy dla ratowania zdrowia chorego dziecka.

Wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w wydarzeniu, organizatorzy zapewnili darmowy dmuchany plac zabaw i animacje w tle, które poprowadziła grupa Familijka. Gwiazdą wieczoru był Janusz Laskowski z zespołem Kolorowe Jarmarki – Być razem blisko, a do tańca zagrali DJ NIELO i zespół MIGLANC.

Organizatorem wydarzenia w Okrągłem byli Wójt Gminy Biłgoraj, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju, Pizzeria Safari oraz Mieszkańcy Okrągłego i Korczowa.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.