- Reklama -

XIII Ogólnopolski Rajd Rowerowy „Jastrzębia Zdebrz”

Wszyscy miłośnicy turystyki rowerowej mogli wziąć udział w XIII edycji Ogólnopolskiego Rajdu Rowerowego „Jastrzębia Zdebrz”. Wydarzenie rozpoczęło się w niedzielny poranek 13 września. Wzięło w nim udział ok. 500 rowerzystów, którzy wyruszyli w trasę z 8 miejscowości. Najdłuższa trasa miała swój początek w Księżpolu i liczyła 63 km.

XIII Ogólnopolski Rajd Rowerowy „Jastrzębia Zdebrz” został zorganizowany z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Roztocza. To grupa ludzi, których celem jest prowadzenie działalności na rzecz propagowania walorów krajoznawczych, turystycznych, kulturowych i sportowych regionu Roztocza. W drugą niedzielę września już po raz 13. stowarzyszenie zaprosiło na Ogólnopolski Rajd Rowerowy „Jastrzębia Zdebrz”. Chętnych rowerzystów było około 500. Ich zadaniem było wyruszenie z 8 miejscowości: Biłgoraja, Frampola, Szczebrzeszyna, Wilkołazów, Goraja, Radecznicy, Zamościa i Księżpola. Trasy zostały podzielone na trzy kategorie: czerwoną (najbardziej wymagająca), żółtą (nieco trudniejsza) i zieloną (najłatwiejsza). Miejscem zakończenia rajdu była miejscowość Hosznia Ordynacka.

- Reklama -

Miłośnicy jednośladów przebyli szlak z Biłgoraja do Turobina i z powrotem przez miejscowości: Trzęsiny –  Smoryń – Głupia Wieś – Kolonia Teodrówka – Teodorówka – Komodzianka Górna – Jędrzejówka – Hosznia Ordynacka – Gilów – Rokitów – Turobin – Gródki – Kondraty – Radzięcin – Wola Radzięcka – Stara Wieś – Kąty – Biłgoraj. To 84-kilometrowy szlak, z czego 71 km przebiega przez powiat biłgorajski. Szlak „Jastrzębia Zdebrz” powstał dzięki regionaliście Andrzejowi Czacharowskiemu oraz przedsiębiorcy Florianowi Kapicy.

Ogólnopolski Rajd Rowerowy wpisuje się w poznawanie nieodkrytych dotychczas zakątków Roztocza, jak również promowanie czynnego wypoczynku. Organizatorzy tego wydarzenia chcą podnieść zainteresowanie turystyką rowerową oraz promować Wschodni Szlak Green Velo. Podczas kolejnej edycji tego rajdu była okazja do integracji lokalnej społeczności, stowarzyszeń, instytucji samorządowych wspierających aktywny wypoczynek.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Lidia mówi

    Bardzo fajnie, czekam z niecierpliwością na inaugurację w lecie fontanny, nie rozumiem tylko ustawienia ławek prostopadle do dawnego wejścia muzeum. Tam chyba na dole będzie scena?!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.