- Reklama -

- Reklama -

Kolędowanie po gorajsku

Tradycją lat ubiegłych w minioną niedzielę 26 stycznia w Goraju odbył się dwunasty już Przegląd Form Artystycznych o Tematyce Bożonarodzeniowej i Noworocznej, na który zaprosili Gminny Ośrodek Kultury oraz Wójt Gminy Goraj.

Wydarzenie to miało miejsce w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Goraju.

Łącznie podczas tegorocznej edycji kolędowania miało miejsce 14 występów czyli ok. 150 osób zaśpiewało na naszej scenie. Każda z grup i każdy solista miał za zadanie zaśpiewać lub zagrać dwa utwory: kolędę, pastorałkę lub inny utwór bożenarodzeniowy. Jeden z utworów był śpiewany wraz z publicznością – mówi Marta Miszczak-Najda, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju.

- Reklama -

Podczas XII Gorajskiego Kolędowania wystąpili: Dziecięcy Zespół Wokalny Działający przy GOK, Hosznianki z Oliwią Kulaszą i Weroniką Kulaszą, KGW Kalina z Zagród z dziewczętami, Grażyna Dolińska, KGW Zastawie, Stowarzyszenia Biała Łada , Janina Pydo, KGW Bononia, Stowarzyszenie Kobiet Goraja- Kobieta Aktywna, Scholka Parafialna: “Promyczki Św Bartłomieja”, Jadwiga Skoczylas, Gminna Orkiestra Dęta z gośćmi z Warszawy i Wielkopolski, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych “Zagrodzanie” oraz Stanisław Kowalik.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.