- Reklama -

- Reklama -

XI Międzyszkolne Konfrontacje Teatralne on-line

Spektakle teatralne stanowią nie tylko wspaniałą rozrywkę, ale otwierają też nowe możliwości. Przełamują lęki, budują poczucie własnej osobowości, kształtują i pielęgnują poprawną mowę oraz rozwijają wrażliwość, wyobraźnię i intelekt.

- Reklama -

XI Międzyszkolne Konfrontacje Teatralne 2021 organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju odbyły się w tym roku w formule on-line. Konkurs też wyjątkowo ogłoszony został wyłącznie dla przedszkolaków i uczniów klas najmłodszych, które najwcześniej rozpoczęły zajęcia stacjonarne. Do 12 maja br. spływały nagrania filmowe teatrzyków szkolnych z terenu gminy Biłgoraj.

– W konfrontacjach on-line wzięło udział 10 teatrzyków ze szkół podstawowych: w Bukowej, Starym Bidaczowie, Dąbrowicy, Dereźni Solskiej, Gromadzie, Hedwiżynie, Korczowie, Korytkowie Dużym, Smólsku i Woli Dereźniańskiej. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy – mówi Celina Skromak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju. 

Nagrania te oceniała komisja w składzie Maryla Olejko, kierownik artystyczny Biłgorajskiego Centrum Kultury, i Lidia Grabowska, instruktor ds. animacji czasu wolnego w BCK.  17 maja 2021 r. komisja po obejrzeniu wszystkich spektakli przyznała nagrody:

I miejsce – Teatrzyk z SP w Smólsku za spektakl „Spotkanie z Brzechwą”,

II miejsce ex aequo – Teatrzyk z SP w Korytkowie Dużym za sztukę „Zakazany owoc” i Teatrzyk z SP w Woli Dereźniańskiej za przedstawienie „O rybaku i złotej rybce”,

III miejsce ex aequo – Teatrzyk z SP w Starym Bidaczowie za spektakl „Czerwony Kapturek” i Teatrzyk z SP w Dereźni Solskiej „O rybaku i złotej rybce”;

wyróżnienia za scenografię i kostiumy:

- Reklama -

Teatrzyk z SP w Dąbrowicy za przedstawienie „Daj rękę wiosenko”,

Teatrzyk z SP w Korczowie za spektakl „Cztery pory roku”;

nagrody za wyróżniające kreacje aktorskie:

Julia Sawa z SP w Starym Bidaczowie – Wilk w spektaklu „Czerwony Kapturek,

Nela Rapa z SP w Dereźni Solskiej – Żona rybaka w bajce „O rybaku i złotej rybce”.

Nagrania filmowe nagrodzonych spektakli (znacząca tu była jakość nagrania) zostały przesłane na 43. Przegląd Teatrzyków Dziecięcych pn. „Tropem Jasia i Małgosi” – OGÓLNOPOLSKA EDYCJA ONLINE 2021 – organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Birczy i Centrum Kulturalne w Przemyślu. Trzymamy kciuki za naszych małych reprezentantów.  

red. 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.