- Reklama -

X Solskie Kolędowanie

W niedzielne popołudnie 29 stycznia w remizie OSP w Soli odbyło się jubileuszowe, zorganizowane po raz 10. Solskie Kolędowanie. Organizatorami spotkania byli: OSP Sól, Stowarzyszenie i Zespół „Więź” z Soli, Stowarzyszenie „Razem Łatwiej w Zakątku Ziemi Biłgorajskiej” z Soli oraz Biblioteka Publiczna w Biłgoraju z siedzibą w Soli.

Spotkanie z kolędą w Soli powitaniem gości rozpoczął pan Jan Lisiecki, prezes Stowarzyszenia „Więź” w Soli, a całość spotkania poprowadził pan Jacek Haraf. Wzięli w nim udział mieszkańcy Soli i parafii pw. św. Michała Archanioła w Soli, ks. proboszcz Krzysztof Jankowski i ks. wikary Mateusz Krzaczkowski, pan Wiesław Niemiec i pan Jacek Haraf, radni gminy Biłgoraj, pani Helena Szado-Oleksak, prezes Stowarzyszenia „Dąb” w Ciosmach, Celina Skromak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju.

X Solskie Kolędowanie rozpoczęło się jasełkowym montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez Zespół „Więź” i harcerzy z Soli. Następnie uczestników spotkania do wspólnego kolędowania zaprosił ks. proboszcz Krzysztof Jankowski. Gościnnie z  koncertem kolęd zaprezentował się Chór Kameralny z parafii pw. św. Jerzego w Biłgoraju, prowadzony przez pana Zbigniewa Bilińskiego.

Do prezentacji konkursowych zgłosiło się 12 solistów i 7 zespołów. Uczestnicy konkursu oceniani byli w trzech kategoriach: dzieci 4-7 lat, dzieci 8-15 lat i zespoły. Komisja złożona z przedstawicieli organizatorów pracowała pod przewodnictwem pana Zbigniewa Bilińskiego. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiła przyznać nagrody. W kategorii dzieci młodszych zwyciężył Kubuś Bednarz, lat 4, kolędą „Dzisiaj w Betlejem”, drugą nagrodę zdobył Mateusz Muzyka, lat 6, tą samą kolędą, a trzecią nagrodę „Kolędą na niebie” wyśpiewała Alicja Muzyka, lat 4.

- Reklama -

W kategorii dzieci starszych zwyciężył Jakub Nizio, lat 15, który zaśpiewał „Babci zegar”, druga nagroda przypadła Kornelii Banach, lat 9, za „Gore gwiazda”, a trzecią zdobyła Klaudia Rekiel, 12 lat, która wykonała „Gwiazdki świecą nad stajenką”.

W kategorii zespoły pierwszą nagrodę kolędą „Mizerna cicha” wygrały Weronika Mielnik, Michalina Dziduch i Urszula Żak, drugą nagrodę wyśpiewały Tosia i Kasia Wolanin, które zaprezentowały „Gdy się rodziłeś, Panie”, a trzecia nagroda za wykonanie „Anioł najpiękniejszy” przypadła  Lenie Czyżo i Zuzannie Kołpie.

W tym roku poziom konkursowych prezentacji był bardzo wysoki. Przejawiało się to zarówno poziomem wykonania, jak i przemyślanym doborem repertuaru. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali cenne nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. Nagrody na X Solskie Kolędowanie ufundowali: Wiesław Różyński, Wójt Gminy Biłgoraj, Wiesław Niemiec i Jacek Haraf, Radni Gminy Biłgoraj, Piotr Olszówka, Poseł na Sejm RP i miejscowi przedsiębiorcy.     

W ramach spotkania z kolędą przeprowadzono jeszcze dodatkowe konkursy dla dzieci, żeby każde dziecko mogło wyjść ze spotkania z upominkiem. Podczas kolędowania uczestnicy spotkania byli częstowani słodkościami upieczonymi przez gospodynie z Soli, a spotkanie zakończyło się poczęstunkiem i wspólnym kolędowaniem.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.