- Reklama -

- Reklama -

Wznowiono i uzupełniono I część Partyzanckiej Mapy Puszczy Solskiej

Czerwiec jest miesiącem wspomnień walk i przelanej krwi mieszkańców podbiłgorajskich wsi w czasie II wojny światowej.

– Cieszymy się więc, że właśnie teraz każdy może zapoznać się i korzystać ze wznowionej i uzupełnionej Partyzanckiej Mapy Puszczy Solskiej – część I. Na uzupełnionej mapie zaznaczone zostały dodatkowe lokacje: m.in. trasa tzw. Bandziorskiej Drogi, którą często jeździli partyzanci na akcje dywersyjne (z lasów józefowskich na Biłgoraj) oraz pierwsza placówka partyzantów aleksandrowskich (nad Czarną Ładą) – wyjaśnia Dominik Róg z Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju

- Reklama -

Mapa, ciesząca się dużą popularnością wśród mieszkańców, regionalistów, pasjonatów historii oraz rowerzystów, została wznowiona dzięki projektowi realizowanemu przez OSP Brodziaki (w ramach programu Działaj Lokalnie IX) oraz ze środków Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. por. Konrada Bartoszewskiego ps. Wir z Biłgoraja, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju.

Mapa jest dostępna dla każdego w wersji papierowej w Gminnym Ośrodku Kultury w Biłgoraju oraz w remizo-świetlicy w Nadrzeczu (prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny: GOK nr 84 688 28 53, Remiza w Nadrzeczu nr 84 534 80 19).

– Podobnie jak w przypadku innych naszych wydawnictw także Partyzancka Mapa będzie udostępniona na stronie dziedzictwogminybilgoraj.pl w zakładce „Multimedia”, o czym wkrótce poinformujemy. Już teraz można tam pobrać książkę „Zabrali nam dzieciństwo – wspomnienia wojenne mieszkańców podbiłgorajskich wsi” Dominika Roga, „Wspomnienia” Wojciecha Malca oraz wystawę multimedialną „Dzieje Brodziaków i Edwardowa” – mówi Celina Skromak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.