- Reklama -

Wyższe zaliczki dopłat dla rolnika

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Komisja Europejska podjęła decyzje o zwiększeniu z powodu suszy wysokości zaliczek dopłat, wypłacanych rolnikom od 16 października.

W środę 28 sierpnia 2019 r. Komisja Europejska podjęła decyzję o zwiększeniu poziomu zaliczek dla płatności bezpośrednich i płatności obszarowych. Z wnioskiem do Komisji Europejskiej o zwiększenie ich poziomu, w związku z suszą rolniczą, wystąpił minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. W rezultacie wypłaty będą realizowane od 16 października 2019 r., w ramach limitów wyznaczonych na ten cel w budżecie Unii Europejskiej na rok 2020.

Z 50 do 70 proc. wzrosną zaliczki dopłat bezpośrednich, a z 75 proc. do 85 proc. zaliczki płatności obszarowych. W ramach zaliczek płatności obszarowych wypłacane byłyby zaliczki do: „Płatności dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi lub innymi szczególnymi ograniczeniami (ONW)”, „Działania rolno-środowiskowo-klimatycznego”, działania „Rolnictwo ekologiczne” oraz poddziałania „Wsparcie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych, w zakresie premii pielęgnacyjnej i zalesieniowej”.

- Reklama -

No i prawidłowo! Chociaż trochę nam pomogą i tak jest nam ciężko w tym roku. Jak nie ulewy to susza, jak nie susza to grad czy nawałnica itd. Rolnikowi zawsze pod górę. Jak nam dadzą trochę więcej, to nam będzie lżej, a i im na pewno nie zabraknie – mówi Jarosław, rolnik z gminy Obsza.

 

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Ktos mówi

    A może napiszcie coś na temat czy szacują użytki zielone łąki i pastwiska bo cisza jak makiem zaśmiał na ten temat

  2. Pan mówi

    W czym nam pomozecie, ze dacie nam kase ktora sie nam nalezy,,,,,

  3. Romek mówi

    A może tak artykuł o tym jak to w agencji nowo zatrudnieni pracownicy zamiast tefonowac czy w inny sposób informować rolników o źle wypełnionych wnioskach wydają decyzję o nie przyznaniu dopłat.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.