- Reklama -

- Reklama -

Wytańczyły sukces w Mielcu

Mowa o solistkach, duetach oraz Zespole Tańca Współczesnego ADA z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, którzy mogą pochwalić się swoimi osiągnięciami w mieleckich “Kontrastach".

- Reklama -

Zespół Tańca Współczesnego ADA w MDK prowadzony jest przez Edytę Buczek. Startując w mieleckich “Kontrastach”, tancerze pokazali wysoki poziom taneczny, który został doceniony przez jury.

Już po raz 14. w Mielcu odbył się Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego. Jego nieodłączną częścią są „Kontrasty” – a więc pokaz umiejętności solistów, duetów i zespołów.
Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego po raz pierwszy zaistniał w kalendarzu artystycznych wydarzeń Mielca w maju 2007 roku. Od tamtej pory rokrocznie w Samorządowym Centrum Kultury odbywa się wielka taneczna uczta dla wszystkich sympatyków tanecznych wrażeń.

Przez dwa dni tancerze z całej Polski mieli okazję wziąć udział w różnorodnych warsztatach, a także rywalizowali prezentując swoje taneczne umiejętności na scenie. To „Kontrasty” – a więc Konfrontacje Tańca Współczesnego.

W tym roku jury obejrzało 31 prezentacji w wykonaniu zespołów, duetów i solistów z Warszawy, Łodzi, Rzeszowa, Lublina, Nowej Dęby, Krakowa, Mielca, Bielska-Białej, Krosna oraz Biłgoraja.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Najlepszym przyznano nagrody. Wśród nich znalazły się również dziewczęta z naszego MDK z zespołu ADA.
Kategoria solo, w której brało udział 10 solistów

- Reklama -

III miejsce – Katarzyna Szado

Kategoria duet 9 prezentacji
I miejsce – Katarzyna Szado, Patrycja Poźniak

Kategoria zespoły 10 prezentacji
III miejsce – ADA

Poziom tegorocznych prezentacji był naprawdę bardzo wysoki, tym bardziej gratulujemy tancerkom oraz ich nauczycielce wybitnych sukcesów. Tak trzymać dziewczyny!

                                                                                                                   Fotorelacja (hej.mielec.pl)

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.