Wyszukiwarka grobów

Ogólnopolska wyszukiwarka osób pochowanych Grobonet to połączona baza danych ponad 600 cmentarzy w całym kraju. Łączy ona informacje pochodzące z programów dla administracji cmentarzy, które zawierają mapy i dokumentację fotograficzną. Stworzenie takiej platformy stało się możliwe po przeprowadzeniu inwentaryzacji cmentarzy i zasileniu oprogramowania. Spis grobów i pochowanych jest na bieżąco aktualizowany przez administratorów cmentarzy.
W Biłgoraju można sprawdzić pochowanych na cmentarzu przy ul. Lubelskiej, lapidarium i cmentarzu przy ul. Stefana Batorego. W wyszukiwarce internetowej można wpisać imię i nazwisko szukanej osoby, a system przeszuka wszystkie kwatery nekropolii i pokaże nam dokładną lokalizację grobowca, datę urodzenia i śmierci pogrzebanej osoby, a nawet zdjęcie nagrobka. Można też sprawdzić do kiedy opłacone jest miejsce pochówku lub zapalić wirtualny znicz na grobie najbliższych.
 A jeśli nie znamy dokładnych danych szukanej osoby? W formularzu wystarczy wypełnić jedno pole. Jeśli pamiętamy tylko nazwisko, wypełniamy tylko tę rubrykę. Grobonet pokaże listę wszystkich osób o tym nazwisku, które zostały pochowane na tym cmentarzu, wraz z ich imionami oraz datami urodzenia i śmierci. Ze strony z wynikami możemy wybrać interesującą nas osobę, aby zobaczyć szczegóły. Oczywiście im więcej danych podamy w formularzu, tym bardziej precyzyjne otrzymamy wyniki. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.