- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

1,5 tys. mandatów w jeden dzień

Podczas środowej akcji „Prędkość” przeprowadzonej na drogach naszego województwa policja ujawniła prawie 2 tysiące wykroczeń. Ponad 1,5 tys. dotyczyła przekroczenia prędkości. Nałożono ponad 1,5 tysiąca mandatów karnych oraz zatrzymano kilkanaście praw jazdy oraz dowodów rejestracyjnych.

- Reklama -

Zapobieganie wypadkom i zwiększenie bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu to główne zadanie policjantów ruchu drogowego. Nadmierna prędkość nadal jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego akcje „Prędkość” są niezbędnym elementem działań policjantów z „drogówki”. Funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzą pomiary prędkości podczas codziennych służb. Kierujący mogą ich spotkać głównie tam, gdzie według statystyk dochodzi do przekroczeń prędkości i niebezpiecznych wypadków. Policjanci prowadzą również w tym zakresie wzmożone działania, które mają charakter prewencyjny. Kierujący, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy prędkość przekraczają w sposób rażący, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

 

Tylko w pierwszym kwartale br. na drogach województwa lubelskiego policjanci ujawnili 47 393 wykroczenia drogowe polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Dla porównania w ubiegłym 2021 roku w czasie I kwartału liczba przekroczeń prędkości była większa i wynosiła 48 161.

Znacząco spadły przypadki przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. W I kwartale tego roku ujawniliśmy 386 takich przypadków, natomiast w ubiegłym roku w I kwartale było ich 897. Jak pokazuje statystyka, tendencja do szybkiej jazdy jest spadkowa jednak nie brakuje kierujących, którzy pomimo apeli, ostrzeżeń czy wyższych mandatów nadal podejmują niepotrzebne ryzyko i narażają życie nie tylko swoje, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

komisarz Andrzej Fijołek

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.