- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Wystawa „U progu niepodległości”

11 listopada 2018 roku po uroczystych obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury Renata Ćwik zaprosiła uczestników do sali klubowej, gdzie dokonała otwarcia wystawy U PROGU NIEPODLEGŁOŚCI przygotowanej przez Tarnogrodzkie Towarzystwo Regionalne i Tarnogrodzki Ośrodek Kultury dla uczczenia tej wyjątkowej daty.

- Reklama -

Ekspozycja zawiera rodzinne pamiątki pana Romana Cichockiego, związane z historią walk o niepodległość Polski – fotografie, medale, kartki pocztowe, dokumenty oraz inne. Wybrane zostały także zdjęcia i dokumenty z archiwów państwa Bożeny i Tadeusza Śmieciuchów i pani Anny Kuziak, obrazujące w symboliczny sposób kilka odsłon naszej międzywojennej rzeczywistości, ponownej utraty niepodległości oraz ulgę i nowe życie po pozbyciu się jarzma hitlerowskiego okupanta. Wystawę uzupełniają materiały archiwalne Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury i innych mieszkańców Tarnogrodu, w tym dokumenty i druki świadczące o nowej samorządności Polski. Grażyna Larwa przekazała banknoty i numizmaty a Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie udostępniła stare książki wydane w okresie wolnej Polski znajdujące się w zbiorach szkolnych.

Tarnogrodzkie Towarzystwo Regionalne składa serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom i osobom prywatnym za współpracę i udostępnione materiały. Podziękowania szczególne należą się głównemu sponsorowi wystawy, katalogu i wszystkich imprez realizowanych w ramach 100-lecia niepodległości, a mianowicie Grupie Azoty za wsparcie finansowe wszystkich naszych zamierzeń.

- Reklama -

Zapraszamy do obejrzenia wystawy!

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.