- Reklama -

Wystawa Pauliny Węgrzyn „Pomiędzy”

25 sierpnia 2016 r. w Galerii Biłgorajskiego Centrum Kultury została otwarta wystawa malarstwa i rysunku Pauliny Węgrzyn zatytułowana „Pomiędzy”. Autorka prezentowanych na wystawie prac jest byłą wychowanką Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Przez sześć lat uczęszczała na zajęcia plastyczne do pracowni Tęczowa Malarnia, prowadzonej przez nauczycielkę plastyki Annę Świcę.

Paulina Węgrzyn jest obecnie studentką III roku Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ukończyła LO im. ONZ w Biłgoraju, jest wieloletnią wychowanką MDK grupy plastycznej, pracującej pod kierunkiem p. Anny Świcy, stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, laureatką licznych konkursów plastycznych. Jest także organizatorką warsztatów dla dzieci, jej prace wielokrotnie brały udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych, a także wspierały różne inicjatywy charytatywne, od kilku miesięcy współpracuje ze Szlachetną Paczką, jako kurator projektu Sztuka Teraz, a obecnie w przestrzeni BCK prezentuje kolejną autorską wystawę.

Wernisaż wystawy zatytułowanej „Pomiędzy” zgromadził w Galerii BCK rodzinę artystki, przyjaciół oraz liczne grono jej sympatyków.

- Reklama -

Witając przybyłych, autorka kilkudziesięciu eksponowanych prac podkreśliła, iż obecna prezentacja zatytułowana „Pomiędzy” to próba zdefiniowania siebie, swojego miejsca w przestrzeni sztuki, w której jednocześnie pragnie spełnić się w roli konserwatora malarstwa, dbającego o dorobek artystyczny wcześniejszych pokoleń, szanującego wielowiekowe tradycje i technologie. Z drugiej strony artystka, jako indywidualny twórca, pragnie wyrazić siebie i odnaleźć się w kręgu sztuki współczesnej, tak często niezrozumiałej, nieokreślonej, istniejącej poza wszelkimi zasadami. Zetknięcie tych dwóch rzeczywistości widzimy w prezentowanym zbiorze prac, na który składają się jednocześnie ikony powstałe zgodnie z wielowiekową tradycją, czy wykonane w klasycznej, akademickiej konwencji obrazy i rysunki, obok których możemy znaleźć prace nieopisujące świata realnego, często abstrakcyjne, posługujące się jedynie kolorem, linią, plamą. „Pomiędzy” jest również okresem w twórczości autorki, która postawiła już pierwsze kroki w świecie sztuki, jednak przed nią jeszcze długi okres nauki i rozwoju, by w przyszłości stać się nie tylko konserwatorem dzieł sztuki, ale i artystą.

Wystawę można oglądać do końca września br.

 

A.M. Ś.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.