Ekogarden

- Reklama -

Wystawa „Lapbook. Kreatywna Książka Tematyczna”

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie przez marzec i kwiecień 2020 roku można oglądać wystawę pn. „Lapbook. Kreatywna Książka Tematyczna”.

Lapbook to rodzaj kreatywnego zaprezentowania informacji na wybrany temat. Może to być teczka, większa kartka z możliwością składania lub pudełko. Pełni on funkcję interaktywnej przestrzeni, np. na: zdjęcia, rysunki, wykresy, miarki, pytania, zagadki, krzyżówki, opowiadania. Ciekawe są w nim elementy ruchome jak np.: skrytki, składane elementy, obrotowe koła, wachlarze.  Wszystko zależy od pomysłu i inwencji twórczej jego autora. Można również dowolnie rozszerzać jego zawartość.  Wzbudza ciekawość i motywuje do odkrywania ukrytych informacji.

Na wystawie zostało zaprezentowanych ponad 30 prac wykonanych przez uczniów klas szóstych ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie, wykonanych pod opieką nauczycieli Katarzyny Otkały  i Małgorzaty Szwajki. Lapbooki uczniowie tworzyli  na podstawie wybranej lektury omawianej na lekcjach języka polskiego, a także z wykorzystaniem słownictwa na wybrany temat na języku angielskim. Powstały ciekawe i oryginalne prace oparte na lekturach:  „Ten Obcy” Ireny Jurgielewiczowej, „Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego, „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała  Kosika i „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery oraz w języku angielskim prezentujące informacje na temat: Londynu Królowej Elżbiety II, Dnia Świętego Patryka, Szkocji.

- Reklama -

Wachlarz pomysłów zastosowanych przez dzieci w pracach był bardzo bogaty i zaskakujący. Kreatywność szóstoklasistów z Aleksandrowa zaowocowała powstaniem świetnych materiałów edukacyjnych, które będą dla innych oryginalną pomocą dydaktyczną i źródłem inspiracji.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.