- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Wystawa ku czci Kardynała Wyszyńskiego

Parafia pw. Św. Jana Pawła II, Fundacja Gaudium et Spes oraz Instytut Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na wernisaż wystawy. Jest ona poświęcona Wielkiemu Polakowi i Mężowi Stanu Prymasowi Tysiąclecia Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Jej otwarcie odbędzie się 12 września na placu kościelnym.

Wystawa „PER MARIAM – SOLI DEO” pokazuje prymasa jako wielkiego Polaka, męża stanu, pasterza, przyjaciela papieży, człowieka wolnego, niewolnika Matki Bożej, więźnia, obrońcę życia. To są hasła, ale one są po to, byśmy mogli w tych motywach przyswoić sobie, kim był i kim wciąż jest Prymas Tysiąclecia – zwłaszcza teraz, kiedy jest błogosławionym, odsłaniając i poznając to jego wielkie dziedzictwo – zachęca do obejrzenia wystawy ks. Krystian Bordzań, wikariusz parafii JPII w Biłgoraju Celem wystawy jest przede wszystkim ukazanie człowieka świętego, jego drogi zawierzenia Maryi – dodaje.

- Reklama -

Teksty na planszach zaczerpnięto z nauczania papieża Św. Jana Pawła II i Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Na każdej z plansz znajduje się po kilka fotografii zarówno znanych jak i wcześniej niepublikowanych. Pochodzą one przede wszystkim z bogatego archiwum Instytutu Prymasowskiego. Wystawę będzie można oglądać do 15 października.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.