kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Wystawa fotografii „Okładka z wyobraźnią”

Aleksandrowska biblioteka w ramach długoletniej współpracy z biblioteką z Hiszpanii zorganizowała kolejną już wspólną wystawę.

- Reklama -

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie i Biblioteca Pública de Viana „Franisco Navarro Villoslada” to biblioteki siostrzane uczestniczące w programie NAPLE Sister Libraries.

urząd MArszałkowski projekt

Tym razem jest to wystawa fotografii pn. „Okładka z wyobraźnią”, która powstała z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Miała ona na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i fotograficznych, pobudzenie wyobraźni, kreatywności i aktywności twórczej uczniów oraz poznanie upodobań literackich młodzieży z  Aleksandrowa i Viany. Można na niej zobaczyć ponad czterdzieści zdjęć wykonanych przez uczniów kl. IV-VI ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie oraz przez uczniów z kl. IV, V, VI Publicznej Szkoły w Vianie i IkastolaErentzun, w wieku 10-13 lat.

Autorzy starali się zrobić zdjęcie okładki wybranej książki, aby jak najciekawiej połączyć ją z otoczeniem. Kreatywność dzieci i młodzieży z Polski i Hiszpanii była niesamowita. Czasem było to dosłowne przeniesienie okładki do rzeczywistości a innym razem własna interpretacja. Otwarcie wystawy w Aleksandrowie odbyło się podczas podsumowania konkursu fotograficznego pod tym samym tytułem. W jego współorganizację włączyła się Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i Dyskusyjny Klub Książki „Okładka”.

Nagrody główne otrzymali: w kat. kl. IV-V Roksana Bździuch i Filip Bryła oraz w kat. kl. VI-VIII  Hanna Wasąg, Gabriela Krawczyk i Aneta Wrębiak. Pozostałych 12 osób otrzymało nagrody. Wszystkim laureatom dyplomy i upominki wręczyli wicedyrektor szkoły Anna Ksiądz i kierownik biblioteki Justyna Bździuch. Podziękowania otrzymali także nauczyciele języka polskiego: Dorota Lipian, Katarzyna Otkała i Anna Kwiatkowska.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Ekspozycję można oglądać zarówno stacjonarnie w bibliotece, jak i online (kliknij tutaj).

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.