- Reklama -

Wyśpiewane słowiki

 

Wokaliści z Obszy, Krasnobrodu, Józefowa i Nielisza zdobyli w tym roku statuetki „Józefowskiego Słowika”. To główne nagrody 14. Małego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, który odbył się w niedzielę 12 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej w Józefowie.W konkursowe szranki stanęło 46 wokalistów i 6 zespołów. – Poziom prezentacji był bardzo wysoki i jurorzy mieli poważne problemy z przyznaniem nagród, a potwierdzeniem tego są „podwójne” nagrody w kilku kategoriach. Podkreślili też, że niektórzy wokaliści mają duże szanse na poważne kariery artystyczne. Ważne, by chciały nadal pracować i rozwijać swoje talenty – podsumowują organizatorzy z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie.

Spośród najmłodszych wykonawców w wieku od 3 do 6 lat najlepsze oceny zebrałaWiktoria Kucharska z Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy, a drugie miejsce zajęła Gabriela Surmacz z Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Józefowie. Grupa z tej placówki zajęła też pierwsze miejsce w kategorii zespołów, a kolejne pozycje przypadły „Krasnalom” z Przedszkola nr 2 w Biłgoraju i „Leśnym Skrzatom” z Przedszkola Samorządowego w Zwierzyńcu.

- Reklama -

Wśród wokalistów w wieku od 7 do 9 lat „Józefowskiego Słowika” zdobyła Aleksandra Bartoszczyk z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu. Drugie miejsce zajęły, reprezentująca tę samą placówkę, Emilia Stefańska i Anna Poznańska ze Szkoły Podstawowej w Szczebrzeszynie, a trzecie – Wiktoria Bajan ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim i Pola Wasąg z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. W kategorii zespołów najwyższe oceny jurorów otrzymała grupa z Ogniska Muzycznego, działającego przy GOK w Obszy, a drugie miejsce zajęły „Gwiazdeczki” z SP w Majdanie Nepryskim. W tej grupie wiekowej członkowie komisji przyznali również 5 wyróżnień indywidualnych.

Spośród najstarszych wykonawców w wieku od 10 do 12 lat jury wręczli aż 6 nagród. „Józefowskiego słowika” odebrały Oliwia Krawczyk z GOK w Nieliszu i Dominika Radlińska ze Szkoły Podstawowej w Krasnobrodzie. Drugie miejsce zajęli Aleksandra Pogudz z SP w Jóżefowie i Bartłomiej Sobań z GOK w Nieliszu, a trzecie wyśpiewały Aleksandra Bełz z Krasnobrodzkiego Domu Kultury i Weronika Mazurek z MDK w Biłgoraju. Członkowie jury przyznali w tej grupie także 1 wyróżnienie zespołowe i 3 dla wokalistów.

Występy oceniali muzycy Beata i Krzysztof Nowakowie, a statuetki z józefowskiego piaskowca dla najlepszych wokalistów wykonał miejscowy artysta Tomasz Kukiełka.

Niedzielny konkurs był jednym z elementów festynu, który zorganizowała Rada Rodziców i Szkoła Podstawowa w Józefowie, przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Pomocy Rodzinie „Podaj Dłoń” i Urzędu Miejskiego. Patronami honorowymi byli Burmistrz Miasta i Lubelski Kurator Oświaty.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.