- Reklama -

Wyśpiewać marzenia

W Szkole Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie powstaje chór dziecięco-młodzieżowy. Mogą się do niego zapisywać uczniowie z wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów w gminie, którzy będą mogli nie tylko rozwijać swoje muzyczne pasje, ale również ciekawie spędzać czas, wyjeżdżać i poznawać nowych ludzi.

Do występów młodzi wokaliści będą się przygotowywać pod okiem specjalistów, a pieniądze na zajęcia, stroje i inne pomoce, będą pochodzić z projektu edukacyjnego „Wyśpiewajmy swoje marzenia” Firmy „Model” z Biłgoraja.

Utworzenie chóru dla dzieci i młodzieży postulowali sami zainteresowani, którzy podkreślali, że w niewielkiej miejscowości, jaką jest Józefów, nie mają wielkich możliwości rozwijania swoich talentów. – Wiele muzycznie utalentowanych dzieci pochodzi z niezbyt zamożnych rodzin, których nie stać na finansowanie dojazdu na zajęcia w innych miejscowościach, czy do szkoły muzycznej. Udział w chórze, który będzie liczyć około 40 osób, pozwoli im rozwijać się artystycznie, a także zintegrować, nauczyć odpowiedzialności i pewności siebie – przekonuje koordynatorka projektu i dyrektor SP w Józefowie Edyta Niespiał.

- Reklama -

W ramach zajęć, które poprowadzą Aneta Momot i Karol Gaj, młodzi wokaliści będą się uczyć m.in. emisji głosu, dykcji, artykulacji i intonacji. W programie są również spotkania rytmiczno-ruchowe i nauka gry na prostych instrumentach.

Po odpowiednim przygotowaniu chór będzie występować na lokalnych i regionalnych imprezach artystycznych, przeglądach, konkursach i okolicznościowych uroczystościach. Odwiedzi również przedszkole, dom opieki dla osób starszych i warsztaty terapii zajęciowej, a swoją wiedzą i umiejętnościami chórzyści podzielą się z rówieśnikami, organizując dla nich warsztaty gry na instrumentach i śpiewu. – Chcemy, by swoim zaangażowaniem pokazali, że warto realizować swoje marzenia i rozwijać pasje, a działalność zostanie zostanie udokumentowana w multimedialnej kronice, która będzie dostępna na szkolnej stronie internetowej.

Uczniowie, którzy chcieliby znaleźć się w tej grupie powinni jak najszybciej zgłosić się do sekretariatu szkoły w Józefowie. Pierwsze zajęcia odbędą się w czwartek 8 września.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.