kolportaż baner główny

Wysokie osiągnięcia Artura Brzozowskiego

Podczas pucharu Europy w chodzie w Olicie Artur Brzozowski zajął 4. miejsce w chodzie na 50 km mężczyzn, uzyskując 3:46:42 PB (9. lokata w polskich tabelach historycznych), wypełniając tym samym minima PZLA na mistrzostwa świata w Dosze oraz na przyszłoroczne IO w Tokio.

W 2002 roku Artur Brzozowski trafił do biłgorajskiego klubu sportowego Znicz Biłgoraj z Huciska, ponieważ zaczął tu edukację w szkole ponadgimnazjalnej. Przed wstąpieniem do Znicza trenował lekkoatletykę w Stalowej Woli. Chodem sportowym zajmuje się już od 2000 roku. Jest on mistrzem Polski w chodzie na 20 km. W Olicie zaprezentował się z bardzo dobrej strony pobijając swój rekord życiowy o 3 minuty i 25 sekund. Prawie przez całą trasę maszerował równo z João Vieirą. Walkę o 3 miejsce przegrał o 4 sekundy z Portugalczykiem. Polacy drużynowo zajęli 9 miejsce. Teraz odpoczywa po zawodach, bo dystans 50 km jest bardzo wyczerpujący. – mówi trener Artura Brzozowskiego, Stanisław Bąk. Obecnie zawodnik będzie przygotowywał się do Mistrzostw Świata, które odbędą się w stolicy Kataru w październiku. Wynikiem, który osiągnął w Olicie zapewnił sobie kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.