- Reklama -

- Reklama -

Wyróżnieni za służbę na granicy

Tegoroczne Święto Flagi oraz Narodowe Święto Trzeciego Maja są okazją do wręczenia wyróżnień i podziękowań żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej za odpowiedzialną i często pełną poświęceń służbę na polsko-białoruskiej granicy.

- Reklama -

W dniu 29 kwietnia br. na terenie campu „Młot” we Włodawie odbyła się uroczystość z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Narodowego Konstytucji Trzeciego Maja. Dowódca 2. Lubelskiej Brygady OT płk Tadeusz Nastarowicz, witając przybyłych gości, podkreślił wdzięczność za możliwość świętowania w miejscu, gdzie na co dzień żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej służą ramię w ramię z funkcjonariuszami Straży Granicznej.

Podczas uroczystości zostały wręczone wyróżnienia dowódcy WOT gen. broni Wiesława Kukuły dla żołnierzy za bardzo dobre wyniki w wykonywaniu zadań służbowych podczas pełnienia służby w obronie granicy państwowej. Wyróżnienia w postaci pochwał oraz listów gratulacyjnych wręczył zastępca dowódcy WOT gen. bryg. Maciej Klisz. Wyróżnienia odebrało w sumie 24 żołnierzy z siedmiu brygad: 2. Lubelskiej Brygady OT, 6. Mazowieckiej Brygady OT, 10. Świętokrzyskiej Brygady OT, 11. Małopolskiej Brygady OT, 12. Wielkopolskiej Brygady OT, 13. Śląskiej Brygady OT oraz 16. Dolnośląskiej Brygady OT.

- Reklama -

Zwracając się do żołnierzy, gen. bryg. Maciej Klisz powiedział: – Święto Trzeciego Maja i Święto Flagi przypominają nam, żołnierzom WOT, o szczególnej czci tym, którzy walczyli pod biało-czerwoną flagą o niepodległość i wolność Rzeczypospolitej. Naród polski mógł zawsze liczyć na swoich żołnierzy. I my jesteśmy ich spadkobiercami. Żołnierze WOT, dziś stoicie na straży Rzeczypospolitej. Operacja „Silne Wsparcie” to znak, jaki dajecie społeczeństwu, że bronicie Ojczyzny. Oliwkowy beret stał się dziś w Polsce synonimem bezpieczeństwa. Udowodniliście to nie tylko teraz, w czasie operacji „Silne Wsparcie”, ale prawie przez dwa lata operacji „Trwała Odporność”. Dlatego dzisiaj w imieniu gen. broni Wiesława Kukuły składam wam wszystkim podziękowania za zaangażowanie w realizację zadań stojących przed naszą formacją.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej od 3 września 2021 r. prowadzą operację pk. „Silne wsparcie”, w ramach której wykonują szereg zadań mających zapewnić ochronę i bezpieczeństwo naszej wschodniej granicy. Obecnie w działania te zaangażowanych jest już ponad 2000 żołnierzy WOT, którzy wspierają funkcjonariuszy Straży Granicznej na blisko połowie całkowitej długości polsko-białoruskiej granicy.

por. MARTA GABOREK

- Reklama -

1 komentarz
  1. Zbigniew mówi

    Dawniej żołnierze Wojsk Ochrony Pogranicza nie potrzebowali żadnego wsparcia, sami przy słabym sprzęcie dawaliśmy radę, nie było samochodów, dronòw , skuterów itp tylko w większości patrol pieszy i zadowolenie ze służby…. Ale za to wszystko odebrano nam emerytury do najniższej z możliwych…taka podzięka….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.