- Reklama -

- Reklama -

Wypadki z udziałem jednośladów

Policja wyjaśnia okoliczności trzech zdarzeń drogowych, do których doszło w miniony piątek (30 lipca) na terenie naszego powiatu. We wszystkich brali udział kierujący jednośladami.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 9 w miejscowości Ruda Zagrody. Z wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że 37-letni kierowca samochodu marki Iveco, mieszkaniec gminy Księżpol, wykonując manewr wyprzedzania, potrącił jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę. 77-letnia mieszkanka gminy Biłgoraj z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Kierowca samochodu, jak ustalili policjanci, był trzeźwy.

Tego samego dnia około godziny 11.30 policjanci zostali skierowani do miejscowości Lipiny Dolne, gdzie podróżujący tą trasą zauważyli nieprzytomną kobietę przygniecioną przez motorower. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że 41-latka z gminy Potok Górny, która kierowała motorowerem marki Piaggio, z nieustalonych jeszcze przyczyn przewróciła się wraz z pojazdem na jezdnię. Nieprzytomna z poważnymi obrażeniami ciała została z miejsca zdarzenia przetransportowana do szpitala.

Do trzeciego wypadku doszło około godziny 18.30 w miejscowości Hamernia. Jak wynika z wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 22-letni kierowca samochodu marki Chevrolet, mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo na posesję zderzył się z wyprzedzającym go w tym czasie motocyklem marki Yamaha, którym podróżowało małżeństwo z powiatu lubaczowskiego. 49-letni kierowca jednośladu i jego 46-letnia pasażerka zostali przewiezieni do szpitala. Jak ustalili policjanci, kierujący pojazdami byli trzeźwi.

młodszy aspirant Joanna Klimek

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Kosiol mówi

    Jak się mogli zderzyc jak samochod skrecal w lewo a motor ich wyprzedzał. Paranoja nasze przepisy sa do bani . Motor wjechał “przy…..ał” w samochod od strony kierowcy jak piszecie piszcie prawde.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.