- Reklama -

- Reklama -

Wypadek w gminie Frampol. Policja podaje szczegóły

Policja przekazała więcej szczegółów dotyczących niedzielnego wypadku w Niemirowie (gm.Frampol) . 54 latek z Biłgoraja kierując busem na zakręcie drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i wpadł do rowu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. W dodatku mężczyzna kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień.

- Reklama -

Wczoraj po godzinie 12:00 zostaliśmy skierowani na zdarzenie drogowe w miejscowości Niemirów. Na miejscu okazało się, że 54 latek z Biłgoraja na zakręcie drogi stracił panowanie nad busem marki Renault, którym kierował. Następnie zjechał na pobocze doprowadzając do wywrócenia pojazdu, który zatrzymał się na prawym boku w przydrożnym rowie.

O wypadku informowaliśmy tu Bus przewrócił się na bok. Kierowca kompletnie pijany

- Reklama -

Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że 54 latek wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dalsza kontrola wykazała, że nie powinien w ogóle siadać za kierownicą, ponieważ decyzją Starosty Biłgorajskiego ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Jakby tego było mało mężczyzna w tym stanie przewoził kolegę. 46 – letni pasażer także był nietrzeźwy, miał 3 promile.

Teraz mężczyzna stanie przed sądem, odpowie za jazdę „na podwójnym gazie” i kierowanie pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz konsekwencje finansowe w postaci świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tysięcy złotych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.