Wypływali podium

Bardzo dobrze zaprezentowali się Spartanie w Drużynowym Wieloboju Pływackim Dzieci 10 i 11-letnich oraz w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12 lat. Ta duża impreza pływacka zgromadziła na pływalni H2O w Lublinie prawie 300 zawodników Lubelszczyzny. Nasi 10-letni reprezentanci w klasyfikacji drużynowej zajęli drugie miejsce uznając tylko wyższość Fali Kraśnik, która okazała się najlepsza w kraju. Należy podkreślić, że w rywalizacji brało udział 16 klubów województwa lubelskiego. Oczko niżej bo na trzeciej pozycji rywalizację zakończyli 12-latkowie.

Wśród 12-latków najlepiej punktował żabkarz Oskar Kłyż. Jego udane stary na 100(1:25.69) i 200 metrów(3:00.78) dały mu srebrne medale oraz statuetkę za trzecie miejsce w klasyfikacji na najlepszego zawodnika zawodów. Dwukrotnie na trzeciej pozycji i brązowe medale w tych samych konkurencjach zdobył Wojciech Nizio(1:30.36;3:12.52). Również dwa razy na trzecim miejscu podium stawał Antoni Staszczak. Na 200 metrów stylem zmiennym uzyskał czas 3:00.56 a na 400 m. stylem dowolnym 5:46.89.

Na wyróżnienie wśród najmłodszych zasługuje Paweł Bury, który czterokrotnie plasował się w pierwszej piątce. Jego najlepszy start dał mu brązowy medal na 50 metrów stylem klasycznym(44.98). Tuż za nim na czwartej pozycji znalazł się Paweł Wołoszyn(45.71). Miejsce szóste premiowane dyplomem również na 50 żabą zdobyła Maja Barwińska(48.98). Najlepiej wśród 11-latków zaprezentował się Damian Błaszczyk, który był czwarty na 100 m. stylem klasycznym(1:38.29). W tej kategorii wiekowej sztafeta Sparty zajęła 3 miejsce w konkurencji 4×50 st. zmiennym(2:47.04). Ostatecznie drużyna zajęła siódme miejsce w końcowej klasyfikacji.

Dryżynę poszczególnych roczników tworzyli:

10-latkowie

Jagucak Kornelia, Łukasz Maria, Mełges Aleksandra, Cieślak Amelia, Duńko Julia, Kieryło Natalia, Wasąg Hanna, Banach Wiktor, Obszyński Bartłomiej, Grzyb Maksymilian, Łysiak Miłosz, Oszajca Radosław, Papierz Wojciech, Pawlos Maksymilian

11-latkowie

Biernacka Anna, Błaszczyk Damian, Iwanek Natalia, Kapusta Łukasz, Sadowski Bartosz, Staszczak Magdalena, Wilczyński Kasper

12-latkowie

Bukarewicz Maciej, Flis Wiktoria, Jonik Anna, Kłyż Oskar, Nizio Tadeusz, Nizio Wojciech, Pieczykolan Alicja, Staszczak Antoni.

Trzeba zaznaczyć, że w tym samym czasie rozgrywane były takie same zawody w 15 innych województwach. Czekamy na końcowe zestawienie z całego kraju.