Wynagrodzenie Andrzeja Koziny ustalone

Turobińscy radni ustalili wynagrodzenie wójta Andrzeja Koziny. Jego zarobki wyniosą 8801 zł brutto.

Na miesięczne wynagrodzenie wójta Turobina składa się kilka składników. Wynagrodzenie zasadnicze wynosi 4500 zł, dodatek funkcyjny 1900 zł. Do tego dochodzi dodatek specjalny w wysokości 34% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, tj. 2176 zł. Na wynagrodzenie składa się również dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 5% wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 225 zł. Łącznie wójt będzie zarabiał 8801 zł. Wynagrodzenie wójta ustalane jest zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych oraz rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych.

Poprzednik wójta Andrzeja Koziny, Eugeniusz Krukowski pobierał wynagrodzenie w kwocie 9900 zł.

 

- Reklama -

4 Komentarze
 1. obserwator mówi

  poprzedni wójt przed wyborami deklarował, że ma emeryturę wojskowa więc będzie rezygnował z wynagrodzenia… a po wyborach…..

 2. jan mówi

  jak na początek to całkiem nieźle.

 3. FRANKA mówi

  Poprzedni doświadczeniem nadrabiał. Nikt w wieku 30 lat i tak nie zarabia takich kwot szczególnie na początku kariery na takim stanowisku . Zasłuży to nikt nie bedzie miał mu za złe jeżeli nawet jego pensja z czasem bedzie wyższa. A narazie to nie ma sie co szczycić że pobiera mniej od poprzednika.

 4. Fobos mówi

  Tylko poprzedni wójt musiał się zrzec (połowy lub całej) emerytury, już nie pamiętam.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.