- Reklama -

- Reklama -

Wykopano pociski artyleryjskie

Wczoraj przed południem dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pociskach pochodzących prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, odnalezionych w miejscowości Tereszpol-Kukiełki. Natychmiast na miejsce zostały skierowane służby. Policjanci zabezpieczyli teren przed dostępem osób postronnych. Niebezpieczne przedmioty zostały zabezpieczone przez patrol saperski.

Wczoraj około południa policjanci otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchów podczas prac budowlanych na terenie jednej z posesji w miejscowości Tereszpol- Kukiełki. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego biłgorajskiej komendy potwierdzili, że są to pociski artyleryjskie kaliber 76 z czasów II wojny światowej. Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych. Niebezpieczna pamiątka z czasów II wojny światowej została zabezpieczona przez patrol saperski z Niska. Pociski zostaną zdetonowane.

– W przypadku znalezienia niewybuchów/niewypałów nie wolno ich podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. 

Po znalezieniu niewybuchu, niewypału, bomby itp. w celu ochrony ludzi niezwłocznie należy powiadomić służby, dzwoniąc na nr alarmowy 112  informuje młodszy aspirant Joanna Klimek, oficer prasowa biłgorajskiej policji.

Red. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.