- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Wyjazdy młodzieży z LO im. ONZ w Biłgoraju do patronackich uczelni: SGH i WAT w Warszawie

- Reklama -

  Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju w ramach patronatu naukowego odwiedzili Wojskową Akademię Techniczną oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

  W Wojskowej Akademii Technicznej spotkali się z kadrą dydaktyczną uczelni i studentami oraz wysłuchali interesujących wykładów między innymi na temat szerokiego zastosowania nauk matematycznych w różnych dziedzinach życia, np. w zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ciekawą atrakcją wyjazdu było zwiedzanie hangaru wojskowego, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć sprzęt wojskowy.

  Kolejna grupa licealistów, uczniów klasy I C – akademickiej odwiedziła Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Uczniowie spotkali się z pracownikami naukowymi i studentami, zostali zapoznani z bazą lokalową, zasadami studiowania oraz możliwościami, jakie stwarza edukacja na tej prestiżowej uczelni. Następnie udali się do gmachu Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie razem z pracownikiem Kancelarii Sejmu i panią Agatą Borowiec, posłanką Ziemi Biłgorajskiej, zwiedzili pomieszczenia sejmowe.

  Z wyjazdu uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i wyrazili chęć udziału w kolejnych zajęciach proponowanych przez patronackie uczelnie.

 

  ZSO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.