Wygrana z Tomasovią, przegrana z Unią

W minionym tygodniu piłkarze czwartoligowej Łady 1945 Biłgoraj rozegrali dwa mecze w ramach lubelskiej czwartej ligi. Najpierw pokonali w derbowym pojedynku zespół Tomasovii Tomaszów Lubelski 3:2, a potem w kolejnym derbowym spotkaniu przegrali na wyjeździe z Unią Hrubieszów 3:0.

W ramach czwartej kolejki spotkań, która została rozegrana w środę 28 sierpnia piłkarze Łady 1945 Biłgoraj sprawili kolejną miłą niespodziankę swoim kibicom, pokonując na własnym boisku w derbowym meczu Tomasovię Tomaszów Lubelski 3:2.

Faworytem spotkania byli bez wątpienia piłkarze Tomasovii, którzy w pierwszych trzech kolejkach zdobyli komplet punktów. Początek spotkania należał do gości, którzy objęli prowadzenie w 14. minucie po golu, który strzelił Wesley Vincent Cain. Kolejne minuty to jednak znakomita gra biłgorajskiej drużyny, którą w ostatnich dniach wzmocnił 19-letni obrońca Bartosz Grasza, wychowanek szkółki sportowej OSiR Biłgoraj, mający za sobą debiut w II lidze w barwach Stali Stalowa Wola. Dwie bramki w meczu z Tomasovią zdobył Przemysław Krzyszycha. Najpierw popisał się celną główką, następnie skutecznie wykończył zespołową akcję całej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Patryk Dorosz, który wraz z kolegami mógł po zdobyciu gola zademonstrować „kołyskę”, przeznaczoną dla córki urodzonej kilkanaście dni przed meczem.

Niespodzianki nie udało się sprawić w niedzielę 1 września, gdy Łada zmierzyła się na wyjeździe z Unią Hrubieszów. Do przerwy był bezbramkowy remis, choć zarówno jedna jak i druga drużyna miały swoje sytuacje do strzelenia bramki. W 52. minucie Bartłomiej Greniuk popisał się indywidualną akcją i strzelił precyzyjnie zza pola karnego. Drugą bramkę zdobył w 86. minucie Arkadiusz Drapsa, dobijając strzał swojego kolegi z drużyny, obroniony przez bramkarza Łady Łukasza Szawarę. Na 3:0 z rzutu karnego podwyższył Mariusz Podgórski.

Kolejny mecz Łada zagra u siebie z Powiślakiem Końskowola w niedzielę 8 września o godzinie 16.00.

Łada 1945 Biłgoraj − Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:2 (2:1)

Bramki: Przemysław Krzyszycha 23, 61, Patryk Dorosz 28 − Wesley Vincent Cain 14, Jakub Szuta 80

Unia Hrubieszów − Łada 1945 Biłgoraj 3:0 (0:0)

Bramki: Bartłomiej Greniuk 52, Arkadiusz Drapsa 84, Mariusz Podgórski 89 − k.