- Reklama -

- Reklama -

Wygrała edukacja rowerowa

- Reklama -

Znamy zwycięzców V edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy” W powiecie biłgorajskim do aktywnych organizacji trafi 9 tys. zł. Tym samym w regionie zrealizowane zostaną inicjatywy społeczne, wpływające na pozytywną zmianę najbliższego otoczenia.

Program „Decydujesz, pomagamy” wspiera aktywnych mieszkańców, instytucje publiczne oraz organizacje pozarządowe w działaniach na rzecz lokalnej społeczności. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów, skupionych wokół sklepów Tesco. W pierwszej fazie programu inicjatywy można było zgłaszać poprzez platformę internetową. Następnie komisja grantowa oceniła projekty pod kątem przygotowania merytorycznego, potencjału powodzenia i wniesienia trwałych zmian w otoczeniu. Wybrane przez komisję projekty zostały poddane głosowaniu klientów Tesco, którzy mogli wybrać – ich zdaniem – najlepsze i najpotrzebniejsze inicjatywy dla ich regionu.

– Naszym celem było stworzenie takiego projektu społecznego, który nie będzie opierał się na przekazywaniu środków, a zaktywizuje społeczności lokalne i pobudzi je do działania. W swojej działalności chcemy być motorem napędowym czegoś wielkiego. Razem z całym zespołem programu „Decydujesz, pomagamy” pragniemy z całego serca podziękować za tak ogromne zaangażowanie podczas wszystkich pięciu edycji programu. Z dumą patrzymy na to, jak wiele pozytywnych zmian zostaje wprowadzonych w życie dzięki zaangażowaniu naszych klientów – tłumaczy Daria Kulińska, dyrektor ds. komunikacji Tesco Polska.

Podczas otwartego głosowania, trwającego od 21 stycznia do 17 lutego, klienci Tesco oddawali głosy na poszczególne projekty. Wysokość dofinansowania zależała od ilości głosów.

Zwycięskie projekty

- Reklama -

Grant w wysokości 5000 złotych otrzyma projekt: „Edukacja rowerowa 2.0” – Fundacja Mobilności Aktywnej. Liczba głosów: 9674.

Wsparcie w wysokości 3000 złotych klienci Tesco przyznali inicjatywie: „Uśmiechem zmieniaj świat – nauka przez zabawę” – Biblioteka Publiczna Gminy Tereszpol. Liczba głosów: 3822.

 Dofinansowaniem w kwocie 1000 złotych została wsparta inicjatywa:”Akademia Śpiewu” – Stowarzyszenie Przyjaciół Korchowa „Jedność Wsi”. Liczba głosów: 3188.

Od 2016 roku odbyło się pięć edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W ciągu trzech lat Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło 1190 projektów społecznych, które w otwartym głosowaniu wybrali klienci sklepów, oddając w sumie aż 26 746 271 głosów. Łącznie do aktywnych mieszkańców trafiło 4 450 000 zł złotych na realizację lokalnych inicjatyw. Kolejna VI edycja programu rusza już wiosną!

W V edycji do 375 organizacji społecznych i aktywnych mieszkańców w całej Polsce trafi 1 125 000 zł na realizację ich pomysłów.  Klienci sklepów Tesco oddali 5 504 568 głosów na projekty społeczne. Najwięcej żetonów do urn wrzucili mieszkańcy województwa mazowieckiego, oddając 904 421 głosów na projekty w swoim regionie.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.