- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Wygoda dla pieszych

Piesi mieszkańcy Potoka Górnego mają teraz komfort i wygodę. Wzdłuż drogi powiatowej powstało ponad 800 m nowej nowej nawierzchni z kostki brukowej.

- Reklama -

Wzdłuż drogi powiatowej w Potoku Górnym powstało 830 m chodnika. Budowa chodnika zrealizowana była w ramach Pilotażowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Pieszych Uczestników Ruchu i Rowerzystów przy Drogach Powiatowych Powiatu BiłgorajskiegoWartość inwestycji, to ponad 400 tys. zł. Wysokość dofinansowania wynosi 150 tys. zł wkład,  a wkład własny 278 901 zł.

Wybudowany  chodnik łączy wykonane wcześniej odcinki chodników przy drodze powiatowej Nr 2961L. Początek planowanego chodnika został połączony z chodnikiem w centrum miejscowości Potok Górny wykonanym w 2006 r. w ramach zadania „Zagospodarowanie centrum wsi Potok Górny”.

- Reklama -

Chodnik stanowi połączenie centrum miejscowości Potok Górny w którym zlokalizowane są budynki użyteczności publicznej tj., Urząd Gminy Potok Górny, placówka pocztowa, bank, Gminny Ośrodek Kultury wraz z amfiteatrem, Biblioteka Publiczna, remiza OSP, obiekty handlowe, posterunek policji – z częścią miejscowości w której znajdują się Szkoła Podstawowa, Ośrodek Zdrowia, apteka. Początek chodnika prowadzi bezpośrednio do zatoki autobusowej. W drugim kierunku ciąg pieszy prowadzi do zatoki autobusowej zlokalizowanej przy Szkole Podstawowej.

Znacząco poprawiło się bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej w Potoku Górnym, osób udających się do instytucji użyteczności publicznych oraz osób korzystających ze skweru rekreacyjnego w centrum miejscowości Potok Górny. chodnik stanowi połączenie centrum miejscowości Potok Górny w którym zlokalizowane są budynki użyteczności publicznej tj., Urząd Gminy Potok Górny, placówka pocztowa, bank, Gminny Ośrodek Kultury wraz z amfiteatrem, Biblioteka Publiczna, remiza OSP, obiekty handlowe, posterunek policji – z częścią miejscowości w której znajdują się Szkoła Podstawowa, Ośrodek Zdrowia, apteka. Początek chodnika prowadzi bezpośrednio do zatoki autobusowej. W drugim kierunku ciąg pieszy prowadzi do zatoki autobusowej zlokalizowanej przy Szkole Podstawowej.

 

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Wandziulka mówi

  Tak na szybko policzylam i wyszło mnie, że 1 metr chodnika w tej własnie inwestycji kosztował mniej wiecej 500zł. Drogo nie uważacie. Gdyby wziac te pieniadze to sami zbudowalibysmy dwa razy tyle albo wiecej. Ale przeciez nie można bo przepisy. Ok niech bedzie nie mozna to nie mozna. To inaczej wziac tylko te pieniadze co gmina dołozyła i zakupic kostke cementi troche piasku i własnymi siłami [połozyc . I co by wyszło. tez o wiele wiecej. Bo to sa ogromne pieniadze. I co tez nie mozna prawda. To ja sie zapytam inaczej? To co w końcu można? Co my możemy tutaj sami dla siebie zrobic. Niby wójta mamy nowego z głową pełna pomysłów, niby radę prężna która dwoi sie i troi zeby drównac wójtowi. Wszyscy oczywiście pracuja ciężko w pocie czoła dla naszego a jakże dobra. Nawet z narażeniem własnego zdrowia nie raz i nie dwa. I co?? pare metrów chodnika doszło które powinno byc juz 10 lat temu a my mamy klaskac i podziwiac ten sukces. E cos tu nie halo. To wszysko sa drobiazgi. Takie mało znaczace nawet. No ta hala co niby ma powstac to bedzie cos. O ile powstanie i o ile beda pieniadze zeby ja później utrzymac. Bo to cieżki temat skoro teraz bieda i nie ma kasy to skad sie wezmie później jak bedzie jeszcze wieksza bieda. Kazdy co rozumniejszy patrzy i widzi ze dzieje sie coraz gorzej. A nam wmawiaja ze jest dobrze a może byc tylko lepiej. Tylko ze nie wiadomo kiedy to lepiej bedzie i nie wspomnieli czy na tym czy na tamtym świecie:) Reklamacji tez nie pozwola nam złożyc.

 2. Dżesika mówi

  Super, bardzo dobrze wykonana inwestycja.

  Ale te dwie bramy pootwierane przez cały dzień, a u jednego nawet często przez całą noc, i to pod samym posterunkiem Policji… trzeba schodzić na pas zieleni bo oni sobie rano otworzą bramy.
  Znam chłopaka który po zmroku wjechał rowerem w jedną z tych otwartych na chodnik bram i się podrapał, ale rodzice nie zgłosili tego na policję, bo bali się że dziecko dostanie jeszcze mandat za jazdę po chodniku, a bramy i tak będą dalej pootwierane.

 3. SkietyKlapki mówi

  O, widzę zamknięte bramki jak na A4 pod Krakowem 😂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.