- Reklama -

Wyciskaj procenty na lokacie

Pieniądze pozwalają nie tylko zaspokoić podstawowe potrzeby, ale także spełniać marzenia, Pomagają w trudnych sytuacjach życiowych, w których często nie możemy liczyć na innych i musimy radzić sobie sami. Taką rezerwą pieniężną może być właśnie lokata bankowa. Jeśli mamy nadwyżki na koncie, które udało nam się odłożyć z kilku miesięcy, czy też otrzymamy dodatkową gotówkę, na przykład w postaci dużej premii i nie chcemy na razie tych pieniędzy wydawać, warto pomyśleć o właściwym ich zagospodarowaniu. Najlepiej, żeby pieniądze te nie leżały "bezczynnie", tylko zdobywały dla nas zysk. Dlatego też dobrym rozwiązaniem będzie lokata, na której odłożona suma będzie zarabiać. W ten sposób stworzymy sobie rezerwę pieniężną, z której będziemy mogli skorzystać, kiedy uznamy to za konieczne. Lokata o atrakcyjnym oprocentowaniu zapewnia nam spokojne oszczędzanie i pomnażanie naszych funduszy.

Jednak lokata lokacie nierówna. Gdzie można się dowiedzieć, która bankowa oferta jest najkorzystniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie musi być wcale taka trudna! Z pomocą wychodzi serwis finanse.rankomat.pl. Znajdziemy tutaj porównywarkę aż 680 lokat bankowych, dzięki której szybko sprawdzimy, które lokaty zagwarantują nam największe zyski. Ale to nie wszystko. Kiedy zechcemy mieć czarno na białym, jakie lokaty są najkorzystniejsze w danym czasie, to jest tutaj dostępny ranking lokat bankowychZgromadzono tam wszystkie aktualne lokaty bankowe. Bez względu na to, jaki jest cel naszego oszczędzania, z taką podpowiedzią możemy znaleźć najlepsze miejsce dla naszych pieniędzy. 

Postanowiliśmy sprawdzić, jakie obecnie są najlepsze produkty lokatowe. Wykorzystaliśmy do tego porównywarkę Finanse Rankomat. Wzięliśmy pod uwagę trzymiesięczny okres lokaty oraz zyski po ulokowaniu 10 tys., 20 tys. i 30 tys. zł.

Kiedy mamy do dyspozycji 10 tys. zł, które chcemy ulokować na lokacie, wówczas najlepszą ofertą w chwili obecnej jest Nest Lokata Witaj. Przy oprocentowaniu 4%, po okresie 3 miesięcy, możemy liczyć na zysk w wysokości 80 zł. Podobna propozycję ma dla nas Plus Bank, gdzie zyskamy tyle samo. Nieco mniej zarobimy, zakładając lokatę w Idea Banku, ponieważ oprocentowanie w tej ofercie wynosi już 3,5%. 

- Reklama -

Odłożyliśmy trochę więcej pieniędzy i mamy do dyspozycji 20 tys. zł. Kiedy chcemy je ulokować na trzy miesiące, wówczas dzięki porównywarce Finanse Rankomat wiemy, że najkorzystniejszą ofertę proponuje nam BGŻ Optima. Przy takiej lokacie, gdy oprocentowanie wynosi 3%, zyskamy prawie 120 zł. Na podobne zyski możemy liczyć, zakładając lokatę w Idea Bank. I w zasadzie przy takiej kwocie to te dwa banki oferują nam najbardziej korzystne warunki. 

A co, jeśli mamy 30 tys. zł? Najlepszą ofertę ma dla nas wówczas ponownie Idea Bank. Przy 3% oprocentowaniu po trzech miesiącach możemy zyskać prawie 180 zł. Nieco gorsze warunki proponuje BGŻ Optima, jednak obydwa banki mają w swojej ofercie najkorzystniejsze dla nas produkty. 

Przed wyjściem do banku, gdzie każda z miłych pań będzie zachwalać swoje produkty lokatowe, warto zaglądnąć do Internetu, aby samemu przekonać się, co tak naprawdę najbardziej się nam opłaca.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.