Usługi krawieckie

- Reklama -

Wycieczka weekendowa do Rzeszowa – co warto zwiedzić?

Po długiej, szarej zimie, kiedy przychodzi wiosna, w każdym z nas budzą się nowe chęci do działania. Odchodzimy wtedy od telewizora czy komputera i coraz chętniej chodzimy na spacery czy podróżujemy. Wszystko to sprawia, że czujemy się lepiej i mamy więcej energii. Jak się okazuje, regenerujący odpoczynek jest kluczem do utrzymania równowagi pomiędzy ciałem i umysłem. Odpowiedź na pytanie jak odpoczywać aby odpocząć znajdziemy tutaj  – "Na wiosnę oderwij się od telewizora!"

Jednym ze sposobów na regenerujący odpoczynek jest podróżowanie. "Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie, co posiadacie" mówił niegdyś Stanisław Jachowicz. W tych słowach kryje się bardzo wiele prawdy. Dlatego dzisiaj pod turystyczną lupę bierzemy Rzeszów, miasto, które wielu z nas może kojarzyć się ze studenckimi czasami czy rodzinnymi zakupami. Niewiele osób jednak wie, że Rzeszów posiada też świetną ofertę turystyczną. Udowodnimy, że 200-tysięczne miasto na Podkarpaciu jest godne uwagi!

Zanim przedstawimy największe atrakcje turystyczne Rzeszowa, warto się zastanowić jak do niego dojechać. Mimo że większość z nas podróżuje samochodami, to trzeba zadać sobie pytanie czy na weekendowej wycieczce ze znajomymi, dziewczyną czy rodziną chcemy być cały czas kierowcą? Warto wiedzieć, że Rzeszów jest głównym autobusowym węzłem komunikacji w południowo-wschodniej Polsce. Wielu przewoźników oferuje bezpośrednie autobusy do Rzeszowa, przez co dojazd jest łatwy i wygodny. Dzięki rozbudowanej ofercie przewoźnika PKS Rzeszów bez problemu zaplanujemy również autobusowe przejazdy w regionie. Ten środek transportu kusi też licznymi, ciekawymi zniżkami dla swoich pasażerów, o czym więcej na  http://www.goeuro.pl/autobusy/rzeszow

- Reklama -

Kiedy dojedziemy na miejsce dobrze wiedzieć, jakie atrakcje turystyczne proponuje Rzeszów. Z pewnością podczas takiej podróży nie można sobie odmówić wizyty na rzeszowskiej Starówce, której centralnym placem jest rynek z ratuszem i studnią z XVII w. Stąd możemy przejść się podziemną trasą turystyczną, gdzie można obejrzeć relikty średniowiecznych murów, ślady pożarów, pozostałości żelaznych krat i zawiasów, tajemne przejścia. W Rzeszowie znajduje się też dawny Konwent Pijarów i warty zobaczenia zamek Lubomirskich. Zobaczymy też tutaj kilkuwiekowe kościoły czy synagogi. Atrakcją, która pojawiła się w Rzeszowie dość niedawno, jest fontanna multimedialna. Główną atrakcją kompleksu fontann są tańczące w rytm muzyki strumienie wody oraz ekran wodny, na którym wyświetlane są prezentacje filmowe i laserowe. Obowiązkowo też trzeba wspomnieć o najbardziej kontrowersyjnym pomniku nie tylko w mieście, ale chyba też w całym kraju, czyli Pomniku Czynu Rewolucyjnego. 

W Rzeszowie nie brakuje też propozycji kulturalnych. Znajdziemy je w m.in. w Teatrze Maska i Muzeum Dobranocek, i oczywiście w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej. Istotne dla turystów jest to, że oprócz dobrze przygotowanej bazy gastronomiczno-hotelarskiej władze miasta zadbały o atrakcyjne spędzanie wolnego czasu – trasy rowerowe, korty, kręgielnie, pola golfowe. Liczne imprezy kulturalno-sportowe na rynku czy hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu przyciągają amatorów dobrej zabawy. Jakie jeszcze cuda kryją się nad Wisłokiem? Można się o tym przekonać po przeczytaniu artykułu  "Cuda nad Wisłokiem czyli jak spędzić weekend w Rzeszowie – atrakcje, zabytki, historia".

Kolejnym atutem podkarpackiej stolicy jest bliskość Bieszczad oraz możliwość łatwego dojazdu do Lwowa. To wszystko sprawia, że Rzeszów i jego okolice stają się idealnym miejscem na ciekawy urlop zarówno z przyjaciółmi, jak i całą rodziną.


- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.