- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Wychowanie przez czytanie

Uczniowie klasy Ve Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju uczestniczyli w podsumowaniu akcji „Wychowanie przez czytanie”. Uroczystość ta odbyła się w czwartek 5 grudnia w Domu Kultury LSM w Lublinie.

- Reklama -

„Wychowanie przez czytanie” to ogólnopolska akcja, mająca na celu wprowadzenie dzieci i młodzieży w świat wartości, takich jak przyjaźń, szacunek, mądrość, samodyscyplina. Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie czytają opowiadania znanych polskich pisarzy zawarte w zbiorze pt.: „Gorzka czekolada”, a następnie rozmawiają o wartościach, wymieniają się doświadczeniami i uczą dostrzegać potrzeby innych ludzi oraz akceptować ich odmienność. Zwieńczeniem cyklu lekcji jest nakręcenie kilkuminutowego filmu, w którym młodzież zaprezentuje wybraną przez siebie wartość.

Uczniowie klasy Ve SP 5 pod okiem nauczyciela bibliotekarza Doroty Margol oraz wychowawcy Mariusza Polowego stworzyli film o tym, czym jest mądrość i jak ważne jest, by umieć odpowiednio korzystać z osiągnięć naukowych. Praca uczniów znalazła się w gronie kilkuset filmów zgłoszonych do konkursu przez szkoły z całej Polski. Rozstrzygnięcie zaplanowano na 16 grudnia. Bez względu na wynik rywalizacji konkursowej biłgorajska młodzież została zaproszona do udziału w finale projektu „Wychowanie przez czytanie”, który odbył się 5 grudnia w Lublinie. Spotkanie było doskonałą okazją do tego, by porozmawiać ze znaną pisarką Katarzyną Ryrych i wysłuchać koncertu Miksera, który przez rap stara się przekazać swoim słuchaczom dobre wzorce i pozytywną energię.

- Reklama -

– Udział w projekcie „Wychowanie przez czytanie” był dla uczniów atrakcyjnym i ważnym doświadczeniem, ponieważ zjednoczył klasę we wspólnym pożytecznym działaniu i przyczynił się w znaczącym stopniu do wytworzenia w uczniach postawy otwartości na potrzeby innych – podkreśla Mariusz Polowy, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 5 w Biłgoraju.

Film pt.: „Wychowanie przez czytanie – MĄDROŚĆ” można obejrzeć w pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=4irhEwPXmtQ&t=11s

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.