Lokuj w przyszłość

- Reklama -

Biłgoraj. Wybuch gazu w mieszkaniu (film)

W niedzielę 15 marca przed godziną 12.00 w jednym z mieszkań na parterze bloku przy ul. 3 Maja w Biłgoraju doszło do wybuchu gazu, w wyniku którego starszy mężczyzna doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

W akcji uczestniczyło pięć zastępów straży pożarnej, w tym trzy Państwowej Straży Pożarnej oraz dwie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych ze Smólska oraz Soli.

Poniżej film nadesłany przez czytelnika NOWej Gazety Biłgorajskiej:

Łącznie pracowało 21 strażaków. Na miejsce wezwano również zespół pogotowia ratunkowego i policję. Podczas tego zdarzenia ucierpiał mężczyzna w wieku 76 lat, który w momencie eksplozji przebywał w mieszkaniu.

Z obrażeniami ciała został on przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej.

- Reklama -

Zdjęcie: Tomasz Kozyra

 Przyczyną tego pożaru był wybuch palnej mieszaniny gazu propan-butan z powietrzem – mówi młodszy aspirant Piotr Malec, dyżurny Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.

W wyniku wybuchu zapaliła się makulatura składowana w jednej z szafek kuchennych. Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych ewakuowali poszkodowanego mężczyznę, po czym zabezpieczyli miejsce zdarzenia.  Straty, które powstały podczas tego zdarzenia, wstępnie oszacowane zostały na ok. 7 tys zł. Trwają czynności, które mają ustalić dokładne okoliczności tego zdarzenia.

*zdjęcia nadesłane przez czytelników oraz media społecznościowe

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.