- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dom całkowicie spłonął

W poniedziałkową noc w jednym z domów w gminie Turobin doszło do pożaru. Na szczęście, jego mieszkaniec zdążył się ewakuować przed wybuchem butli z gazem.

- Reklama -

4 stycznia około godziny 19.30 dyżurny biłgorajskiej straży pożarnej otrzymał informację o pożarze drewnianego, jednopiętrowego budynku mieszkalnego w miejscowości Nowa Wieś (gm. Turobin).

Od razu na miejsce zostały zadysponowane okoliczne jednostki OSP KSRG Turobin oraz OSP SKRG Nowa Wieś, które jako pierwsze dotarły na miejsce pożaru. Po nich do akcji włączyły się dwa zastępy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP Biłgoraj.

– Przed dotarciem OSP na miejsce pożaru doszło do wybuchu butli z gazem w domu mieszkalnym. Huk eksplozji usłyszeli znajdujący się w okolicy funkcjonariusze policji – relacjonuje mł. bryg. Albert Kloc, oficer prasowy biłgorajskiej straży pożarnej.

- Reklama -

Po dotarciu jednostek na miejsce okazało się, że płonie cały budynek mieszkalny, a wszystkie okna wskutek wybuchu zostały powyrywane. Na szczęście, mieszkaniec budynku zdążył się ewakuować przed rozszczelnieniem butli i w chwili przybycia na miejsce straży nie wymagał pomocy medycznej.

– Z uwagi na niewystarczające siły i środki do akcji została zadysponowana jednostka OSP Żabno – dodaje oficer prasowy biłgorajskiej straży pożarnej.

Działania gaśnicze trwały 5 godzin, a przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Niestety, dom wraz z całym wyposażeniem całkowicie spłonął.

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.