- Reklama -

- Reklama -

Wybrani przed wyborami

W ośmiu z piętnastu okręgach gminy Obsza jest już znany radny przyszłej kadencji. Wszyscy są zgłoszeni przez komitet "Przyjazna Gmina". Mieszkańcy nie będą musieli nawet pofatygować do urn wyborczych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli w okręgu jest tylko jeden mandat, a zgłosił się w nim jeden kandydat, zostaje on obsadzony bez głosowania. Taka sytuacja jest w gminie Obsza, gdzie w ośmiu z piętnastu okręgów zgłosił się tylko jeden chętny do bycia radnym. Wszyscy kandydaci są zgłoszeni z komitetu „Przyjazna Gmina”, z którego startuje także jedyny kandydat na wójta gminy i obecny wójt Andrzej Placek.

- Reklama -

I tak, w okręgu nr 1 radnym będzie Zdzisław Oleszek z Babic, w okręgu nr 3 – Dariusz Bielak (także z Babic). W okręgu nr 4 mandat będzie pełnić Zbigniew Połuch z Dorbóz, a w okręgu nr  – Irena Kościk z Obszy. Podobnie będzie w okręgu nr 9 i nr 10. W pieszym przypadku mandat radnego już ma w kieszeni Danuta Markowicz, a w drugim – Jerzy Wójcik. Obydwoje pochodzą z  Woli Obszańskiej. Natomiast w 13. okresu radnym będzie Tomasz Wujda, a w 14. Artur Matysiak. Obydwaj są mieszkańcami Zamchu.

W pozostałych okręgach mieszkańcy w głosowaniu będą wybierać pomiędzy dwoma kandydatami. Swoich przedstawicieli (oprócz KWW „Przyjazna Gmina) zgłosiły komiety:w okręgu nr 2, nr 5 – KW PSL, a w okręgu nr 7, nr 8, nr 11, nr 12 i nr 15 – KWW Biłgorajszczyzna.

 

- Reklama -

14 Komentarze
 1. wyborca mówi

  Nic nie pomogło, dzisiaj 16.11. o godz.10.30 świeciły się jak o 12 wnocy

 2. wyborca mówi

  Pomogło dzisiaj rano już się nie świeciły

 3. wyborca mówi

  Przecież oni nie płacą ze swojej kasy tylko z naszych podatków

 4. wyborca mówi

  A światła wokół szkoły świecą się od dwóch tygodni dzień i noc i nikt tego z pracowników i władz nie widzi. Jak Pan Janek pracował to taka sytuacja nie miała nigdy miejsca bo on zawsze o szóstej wyłączył jak nie zadziałał automat.Teraz władza mieszka po sąsiedzku ze szkołą drudzy sąsiedzi i nie widzą świecących świateł a to dlatego że głowy noszą wysoko i nie patrzą co dzieje się na ziemi.

 5. wyborca mówi

  Ciężko pracują bo zbili na NIE do 55% ciekawe czy zdążą do niedzieli zbić na 50%

 6. wyborca mówi

  Poplecznicy ciężko pracują bo zbili z 59% na NIE na 57% jeśli tak dalej będą pracować to w niedzielę może być pół na pół i będzie się liczył ten 1 głos

 7. wyborca mówi

  Ale się uaktywnili na NIE nawet zbili do 59% a było 64%

 8. wyborca mówi

  Uaktywnili się poplecznicy bo widać lekką poprawę było 62% na NIE a jest 60%

 9. wyborca mówi

  Bo mają cykora

 10. wyborca mówi

  Co tak mało komentarzy a jest co komentować

 11. wyborca mówi

  346 głosów na NIE a tylko 197 na tak jeśli taka będzie proporcja przy urnach to dopiero będzie niespodzianka

 12. wyborca mówi

  Za butę , cwaniactwo i arogancję słusznie należy się krzyżyk na nie

 13. wyborca mówi

  Wyborcy muszą się pofatygować do urn wyborczych żeby postawić krzyżyk na nie.

 14. wyborca mówi

  Ale się porobiło

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.