- Reklama -

Wybory po wyborach

10 lutego mieszkańcy gminy Potok Górny znów pójdą na wybory. Będą wybierać nowego radnego w okręgu nr 9. Wybory uzupełniające odbędą się także w gminie Goraj.

Komisarz wyborczy w Zamościu zarządził wybory uzupełniające do Rady Gminy Potok Górny. Chodzi o wybory nowego radnego w okręgu nr 9, który obejmuje Potok Górny od numeru 161 do numeru 237A. W wyborach samorządowych startowało tu trzech kandydatów, a najwięcej głosów (107) zdobył Stanisław Domański z KWW Nasza Gmina Potok.

Jak się okazało po wyborach, kandydat sam zrzekł się mandatu i teraz mieszkańcy wybiorą kolejnego radnego w tym okręgu. Wybory uzupełniające zarządzono na 10 lutego. Kandydaci na radnych powinni zgłosić się do Gminnej Komisji Wyborczej w Potoku Górnym do dnia 6 stycznia 2019 r. do godz. 24.00.

- Reklama -

Tego samego dnia odbędą się wybory uzupełniające w gminie Goraj, w okręgu wyborczym nr 7 (ulice: Bednarska, Cmentarna, Folwarki, Janowska, Targowa w Goraju). W poprzednich wyborach kandydowało tu dwóch kandydatów. Mieczysław Jamroży z KWW Koalicja dla przyszłości gminy Goraj i Marek Skiba z KWW Wójta Gminy Goraj. Najwięcej głosów zdobył pierwszy kandydat, ale jego mandat, niestety, wygasł z powodu śmierci radnego. Komisarz wyborczy zarządził więc wybory uzupełniające na 10 lutego 2019 roku.
Tego samego dnia wybory uzupełniające odbędą się jeszcze w czterech okręgach: do Rady Gminy Komarów-Osada, Rady Miejskiej w Hrubieszowie, Rady Miejskiej w Łaszczowie i Rady Miejskiej w Zwierzyńcu.

 

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Lipiny mówi

    Ten co zrezygnowal powinien pokryc wszystkie koszty.

  2. Mery mówi

    No właśnie, to byłoby najlogiczniej i najoszczędniej.

  3. Głosik mówi

    Po co to wszystko skoro radny zrezygnował to ten co miał drugi wynik piwinien dostac mandat. W gminie potok Górny. Bo najlepiej wydawać czyjeś pieniądze.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.