kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Wybitny reżyser w Turobinie

Znany i ceniony polski reżyser, scenarzysta i producent filmowy - Krzysztof Zanussi przyjeżdża dziś do Turobina. W niedzielę zaprasza na spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej. Będzie dyskusja i wspólne oglądanie filmu "Liczba doskonała".

- Reklama -

Krzysztof Zanussi to postać nietuzinkowa, znana nie tylko w Polsce ale i na świecie. Reprezentuje głównie dwa nurty polskiego filmu: kino Młodej Kultury i kino moralnego niepokoju. W swojej twórczości porusza problematykę moralności, wiary, zła i człowieczeństwa, czyli tematów zawsze aktualnych, bliskich każdemu z nas.

toyota Yaris

-W Turobinie, wraz z twórcą obejrzymy film „Liczba doskonała” i wraz z nim spróbujemy poszukać odpowiedzi na pytania: kim jestem, po co istnieję, co robię i co chcę zrobić? Poszukamy, bo reżyser nie udziela odpowiedzi, nie narzuca swojego zdania, pozostawia widzowi prawo do samodzielnej interpretacji. W „Liczbie doskonałej” widz odkrywa pięć motywów, charakteryzujących twórczość Zanussiego, tj. wizję Boga, naukę, śmierć, sens cierpienia i przypadek. „Liczba doskonała” jest filmem zmuszającym do refleksji, do spojrzenia na siebie i innych ludzi z różnej perspektywy. Nic nie jest oczywiste, mnożą się pytania, które widz kieruje do samego siebie, tym samym poszukuje i może odkryć coś, czego nigdy by się nie spodziewał – mówią nam organizatorzy spotkania.

Na spotkanie z Krzysztofem Zanussim i na film „Liczba doskonała” zapraszają burmistrz Turobina Andrzej Kozina i kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Elżbieta Trumińska.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

 

foto: Lubelski Fundusz Filmowy (Łukasz Borkowski)

 

- Reklama -

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.